HTC sprzedało ponad 15 tysięcy gogli Vive w mniej niż 10 minut

Wirtualna rzeczywistość powoli wchodzi na salony. Świetny przykład jej zastosowania mieliśmy podczas Samsung Galaxy Unpacked. To oczywiście tylko jedno z wielu, bowiem technologia ta ma wręcz niczym nie ograniczony potencjał. Popularyzują ją również inni producenci smartfonów – tu ukłon w stronę Alcatela, który „dorzuca” je w zestawie z Idol 4 i Idol 4S. HTC również wypuściło na rynek swoją, lecz nieco „inną” propozycję.

Wczoraj, zgodnie z zapowiedziami, rozpoczęła się jej przedsprzedaż. O skali popularności najnowszych gogli tajwańskiego producenta poinformował za pośrednictwem Twittera Shen Ye. Opublikował on post, że w mniej niż 10 minut od rozpoczęcia akcji zamówiono ponad 15 tysięcy egzemplarzy HTC Vive:

Jest to świetny wynik, biorąc pod uwagę, że kosztują one, bagatela, 799 dolarów. Jednak, co równie ważne, aby w pełni wykorzystać ich potencjał, potrzebny jest zaawansowany komputer. Shen Ye w rozmowie z serwisem źródłowym podczas targów MWC 2016 w Barcelonie oszacował, że na jego „złożenie” trzeba wydać około 650-700 dolarów. Oznacza to, że aby mieć swój własny, prywatny zestaw VR trzeba wydać +/- 1500 dolarów, czyli w przeliczeniu około 6000 złotych. To spora kwota, ale pamiętajmy, że mowa tu o dużo bardziej zaawansowanej technologii, niż „zwykłe” gogle, kompatybilne z każdym smartfonem, gwarantującej zdecydowanie lepsze „doznania” i więcej możliwości.

Więcej na temat HTC Vive dowiecie się z tego wpisu.

Źródło: @shen przez Android Authority