Efekty współpracy HTC i Google coraz bardziej widoczne. Nakładka Sense Home wygląda trochę jak Pixel Launcher - Tabletowo.pl

Efekty współpracy HTC i Google coraz bardziej widoczne. Nakładka Sense Home wygląda trochę jak Pixel Launcher

HTC ostatnimi czasy zacieśniło współpracę z Google, i nie mówimy tylko o tym, że gigant z Mountain View przejął tajwański zespół odpowiedzialny za rozwój Pixeli. Wpływ Google’a zaczął być widoczny w tym, jak HTC podchodzi do samego Androida. Za niedługo domyślny launcher HTC zostanie zaktualizaowany, a w nim…

Sense Home będzie wywoływał szufladę z aplikacjami w taki sam sposób, jak to robią właściciele Pixeli: przy pomocy gestu przeciągnięcia w górę. O ile dzisiaj część z nas ma zainstalowane custom launchery, w których listę aplikacji otwiera się w taki sam sposób, to jeszcze dziś pamiętam zaskoczenie, jakie pojawiło się gdy Google pokazało tę funkcję w swoich pierwszych Pixelach. Przecież od zarania Androida na samym dole ekranu głównego widniała ikonka app drawera.

HTC widocznie zamierza uczynić ten sposób wywoływania listy aplikacji domyślnym. Zapewne pozostawi użytkownikom swoich smartfonów nieco większą wolność, niż Google, umożliwiając ponowne włączenie ikonki szuflady z aplikacjami tym, którzy przyzwyczaili się do niej i nie wyobrażają sobie obsługi smartfona bez niej.

Tajwańczycy przeszli długą drogę, jeśli chodzi o wzornictwo swojej nakładki graficznej na Androida. Wielu z nas pamięta legendarne wręcz obracające się plansze z zegarem w HTC Sense UI. Obecnie interfejs sprzętów tego producenta nie jest tak mocno charakterystyczny, jak kiedyś. Starzy wyjadacze kręcą nosem na wieść, że HTC miałoby jeszcze bardziej upodobnić się do Pixeli pod tym względem, jednak trzeba chyba rozważać tego typu zmianę w kategoriach nieuchronnie zbliżającej się rzeczywistości.

źródło: @LlabTooFeR dzięki SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona