HTC przygotowuje kolejny phablet z serii Desire

HTC przygotowuje kolejny phablet z serii Desire

Ostatnio HTC przeprowadziło prawdziwy szturm na rynek smartfonów. Wprowadzili sporo nowych urządzeń z wyższej półki, pośród których najważniejszy jest One M9, z kolei teraz Tajwańczycy zamierzają się skupić na tworzeniu mid- oraz low-endów. Jednym z tych premierowych phabletów ma być kolejny Desire serii 800.

Nowy przedstawiciel rodziny Desire został dostrzeżony w chińskim urzędzie certyfikacyjnym TENAA. Możemy być pewni, że będzie to ulepszony wariant dostępnego już na rynku modelu 820. Jednak Tajwańczycy wprowadzili kilka zmian. Najważniejsza z nich to nowa obudowa – nowy sprzęt HTC ma mieć wymiary 158,7 x 79,7 x 7,49 mm, co oznacza, że będzie najcieńszym smartfonem w ich ofercie. Oczywiście sam design również uległ modernizacji. Jednak uważam, że nie była to najlepsza decyzja – smartfon przypomina połączenie Motoroli Moto X z iPhonem. Zresztą, grube ramki i tak pozostały.

Specyfikacja z kolei nie powala na kolana. Ośmiordzeniowy procesor o maksymalnym taktowaniu 1,5 GHz i 2 GB RAM powinny zapewnić niezłą wydajność w grach, a w codziennym użytkowaniu zadowalającą płynność. Niestety nie możemy być pewni, jaki został dokładnie zastosowany SoC, ale obstawiam, że będzie to Snapdragon 615 znany z Desire 820. Główne miejsce na froncie zajął ekran AMOLED HD o przekątnej 5,5 cala. Na dane użytkownika zostaje 16 GB. W dodatku znajdziemy tutaj slot na karty microSD do 128 GB i Androida 5.0.2 z najnowszą wersją nakładki Sense.

Tabletowo.pl HTC przygotowuje kolejny phablet z serii Desire HTC Plotki / Przecieki Smartfony   Tabletowo.pl HTC przygotowuje kolejny phablet z serii Desire HTC Plotki / Przecieki Smartfony

HTC WF5w ma aparat główny o rozdzielczości 13 Mpix, który pozwoli rejestrować filmy w Full HD. Na chwilę obecną nie wiemy nic na temat ceny, ani dostępności w Polsce. Zobaczymy, czy taki atak klonów od Tajwańczyków okaże się zbawienny dla sytuacji firmy. Obawiam się, że próba doścignięcia Samsunga w liczbie oferowanych modeli nie wyjdzie HTC na dobre.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona