HTC planuje przynajmniej dwa tablety na 2011 rok

Każda szanująca się firma ma w portfolio (lub w najbliższej przyszłości planuje mieć) tablet internetowy. Nie dziwi więc fakt, że pojawia się na ten temat coraz więcej informacji. Tym razem chińskie źródło – Economic Daily News – donosi, że HTC planuje na bieżący rok wydanie jeszcze dwóch tabletów. Ale przecież nie ma w tym nic dziwnego.

Zaraz po premierze HTC Flyer, 7-calowego tabletu z Androidem i nakładką HTC Sense, pojawiło się wiele głosów, że już niebawem zadebiutuje się jego większy brat. I choć przedstawiciele HTC nie potwierdzają tych plotek, wydają się one bardzo prawdopodobne.

Po pierwsze logicznym jest, że każdy z producentów będzie chciał skierować swoje urządzenia do każdej z grup odbiorców – a przecież nie każdy z nas kupi Flyer, bo woli większe tablety. Tak więc wydanie przez HTC 9- lub 10-calowego sprzętu wcale nie będzie dla nas zaskoczeniem.

Po drugie wspomniane dwa kolejne tablety HTC mają pracować w oparciu o Androida Honeycomb (btw. cały czas jestem pod wrażeniem działania tego systemu), którego zabrakło w modelu Flyer. Spekuluje się, że na rynku mają się pojawić w czerwcu.

Po trzecie HTC może się odnieść do ostatnio wypowiedzianych słów przez jednego z przedstawicieli Samsunga, który to stwierdził, że tablety powinny mieć ekrany większe niż 7-cali (swoją drogą, ciekawe za jak długi czas odwoła to, co powiedział, i przekona się do takiej wielkości ekranu – bo pewnie to nastąpi).

Jak będzie naprawdę zweryfikuje czas. Wiemy jedynie, że zaczyna się ostra walka o klienta i żaden z producentów nie zamierza odpuścić. A dla nas oznacza to dwie rzeczy – wiele ciekawych urządzeń na półkach (już niedługo…) i niższe ceny.

A propos, jaka wielkość ekranu w tabletach jest dla Was najbardziej optymalna? (coś czuję, że tym pytaniem rozpętam prawdziwe piekło w komentarzach ;))

źródło