HTC One max z ekranem 5,9″ i Snapdragonem 600 oficjalnie

HTC One max

Seria smartfonów HTC One powiększyła się dziś o kolejne urządzenie, co nie jest dla nas żadną niespodzianką. Mowa oczywiście o HTC One max, tabletofonie, na temat którego w sieci od wielu miesięcy sukcesywnie pojawiały się kolejne informacje. Wreszcie poznaliśmy oficjalne informacje na jego temat.

Zaskoczenia nie ma. Pod względem wizualnym One Max nie różni się wiele od pozostałych przedstawicieli linii One. Jedyną widoczną różnicą jest znajdujący się pod obiektywem aparatu czytnik linii papilarnych, z którym nie mieliśmy do czynienia zarówno w HTC One, jak i w HTC One mini. Spełnia dwojaką funkcję. Pierwszą jest możliwość odblokowania ekranu poprzez przyłożenie palca. Drugą natomiast natychmiastowe uruchomienie jednej z trzech wybranych wcześniej aplikacji (każdy palec uruchamia inny program).

HTC One max charakteryzuje się przede wszystkim wyświetlaczem o przekątnej 5,9″ o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (367 ppi), czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 600 o częstotliwości taktowania 1,7GHz, 32GB pamięci, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD oraz Androidem w wersji 4.3 Jelly Bean z nakładką HTC Sense 5.5.

Urządzenie zostało wyposażone w 2GB RAM, GPS, aparat UltraPixel, kamerkę 2,1 Mpix, 4G LTE, NFC, Bluetooth 4.0, WiFi, DLNA, MHL oraz 3.5 mm jack audio. Tabletofon waży 217 g, a jego wymiary to 164,5 x 82,5 x 10,29 mm. Za odtwarzany z niego dźwięk odpowiadają frontowe głośniki BoomSound, natomiast za czas działania – akumulator o pojemności 3300 mAh.

HTC One max ma trafić do sprzedaży już wkrótce. Cena? Póki co nie została ujawniona.

źródło