HTC One Max z czytnikiem linii papilarnych? | Tabletowo.pl

HTC One Max z czytnikiem linii papilarnych?

Dołącz do dyskusji 0

Tajwański serwis ePrice opublikował zdjęcie, na którym widnieje rodzina telefonów HTC One. Oprócz podstawowego 4,7-calowego modelu podstawowego, na fotografii rodzinnej znalazł się także jego młodszy brat, HTC One Mini z ekranem o przekątnej 4,3″ oraz gigantyczny, 5,9-calowy HTC One Max, którego oficjalna premiera ma nastąpić w przyszłym miesiącu. Jednakże pochodzące z Tajwanu zdjęciu nie przedstawia jedynie mamy, taty i małego HTC One. Kryje się w nim pewien sekret lub, jeśli wolicie, coś, na co nigdy wcześniej nie natknęliśmy się mówiąc o HTC One Max. Jeśli przyjrzycie się prawej stronie fotografii, tuż pod oczkiem jego aparatu fotograficznego dostrzeżecie duży, czarny kwadrat będący najprawdopodobniej czytnikiem linii papilarnych.

Wbudowany czytnik znalazłby wiele zastosowań. Pierwszym z nich byłoby zwiększenie stopnia bezpieczeństwa danych przechowywanych na telefonie poprzez włączenie opcji odblokowania urządzenia wyłącznie skanem palca. Czytnik umożliwiłby także pewniejsze dokonywanie płatności bezgotówkowych, autoryzację treści, a być może także identyfikację osobistą. Ponadto, czytnika można by użyć jako miniaturowego ekranu dotykowego i za jego pomocą poruszać się po interfejsie systemu. W tej chwili nie przychodzi mi do głowy sytuacja, w której taka funkcja mogła by okazać się użyteczna, lecz skoro pojawiła się w Toshibie G500 z 2007 roku, nic nie stoi na przeszkodzie, by trafiła na kartę specyfikacji HTC One Max.

HTC One Max może, lecz nie musi mieć czytnika linii papilarnych. Zdjęcie opublikowane przez ePrice może być nieprawdziwe lub przynajmniej zmodyfikowane w programie graficznym. Czarnego kwadratu pod aparatem fotograficznym urządzenia nie było na żadnej z fotografii, które dotychczas ujrzały światło dzienne. Mało prawdopodobne, by na miesiąc przed wprowadzeniem na rynek HTC zdecydowało się na dodanie funkcji, która wymaga zmian większych niż kilka linijek kodu w systemie. Istnieje możliwość, że HTC One Max z czytnikiem będzie modelem dedykowanym rynkowi azjatyckiemu lub afrykańskiemu i nigdy nie zawita do Europy. Spekulacje potwierdzą się bądź nie już wkrótce, albowiem spodziewamy się, że HTC zaprezentuje One Max podczas nadchodzących targów IFA 2013 w Berlinie.

via Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona