HTC One M9 Plus już oficjalnie. Ekran 5,2″ Quad HD, czytnik linii papilarnych i procesor Mediateka | Tabletowo.pl

HTC One M9 Plus już oficjalnie. Ekran 5,2″ Quad HD, czytnik linii papilarnych i procesor Mediateka

Dołącz do dyskusji 0

Od premiery „zwykłego” HTC One M9 minęło ledwie kilka tygodni, ale od tego czasu niezwykle wiele razy do sieci przeciekał One M9 Plus. Dziś nadszedł temu kres, bowiem oficjalnie już mogę przekazać Wam informacje na jego temat.

W Pekinie dzisiejszego poranka (polskiego czasu) odbyła się oficjalna prezentacja HTC One M9 Plus. Zapytacie pewnie dlaczego akurat tam… Odpowiedź jest prosta i w sumie chyba nasuwa się sama – to właśnie w Chinach urządzenie zadebiutuje w pierwszej kolejności. Co więcej, póki co nie wiadomo czy i kiedy nowość Tajwańczyków trafi do innych krajów – w tym również europejskich.

Pod względem wzornictwa One M9 i One M9 Plus różnią się jedynie umieszczonym pod wyświetlaczem czytnikiem linii papilarnych (przypominającym do złudzenia przycisk Home z urządzeń Samsunga). Pozwoli on nie tylko na zabezpieczenie telefonu, ale również płatności przez AliPay Wallet, rozwiązanie popularne w Azji.

Jeśli chodzi o specyfikację, w HTC One M9 Plus znajdziemy 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, czyli Quad HD (w One M9 jest 5″ 1920 x 1080), ośmiordzeniowy procesor Mediatek MT6795T o częstotliwości taktowania 2,2GHz, 3GB RAM oraz 32GB pamięci wewnętrznej.

Aparat główny to matryca 20 Mpix, z przodu natomiast mamy frontową kamerę z UltraPixel. Całość pracuje pod kontrolą Androida w wersji 5.0 Lollipop z nakładką Sense 7. Wymiary telefonu to 150,99 x 71,99 x 9,61 mm.

Kiedy HTC One M9 Plus trafi do sprzedaży i w jakiej cenie? Te informacje nie zostały ujawnione.

A tak prezentuje się HTC One M9 Plus na materiałach promocyjnych (część już znamy z wcześniejszych przecieków):

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona