HTC One M8 z Windows Phone 8 oficjalnie! | Tabletowo.pl

HTC One M8 z Windows Phone 8 oficjalnie!

Dołącz do dyskusji 0

HTC One M8 z Windows Phone został oficjalnie zaprezentowany! Wczoraj wieczorem wróciłem z urlopu i już dzisiaj dostałem taką wiadomość. To musi oznaczać, że świat technologicznych gadżetów budzi się po lekkiej wakacyjnej stagnacji i wszyscy przygotowują się na wrzesień oraz targi IFA w Berlinie, gdzie na pewno zostanie pokazanych kilka ciekawych urządzeń. Wracając jednak do HTC, chciałbym się tylko zapytać czemu dopiero teraz został zaprezentowany ten smartfon?

O HTC pisałem już wiele razy i moim zdaniem większa aktywność na rynku Windows Phone może okazać się dla nich bardzo istotna. Dlatego właśnie tak bardzo się cieszę z tej premiery, która już od jakiegoś czasu była na ustach wszystkich fanów tego systemu.

http://youtu.be/6Ti4aKMgnh4

HTC One (M8) for Windows, bo tak nazywa się to urządzenie, to nic innego jak One M8 w mobilnymi okienkami. Wystarczy rzucić okiem na wygląd czy specyfikację, żeby nie mieć co do tego żadnych wątpliwości. 5-calowy ekran Full HD, 4-rdzeniowy Snapdragon 801 o taktowaniu 2,3 GHz oraz 2 GB pamięci RAM tworzą z niego bardzo mocnego konkurenta na rynku. Oprócz tego posiada on również 32 GB pamięci wbudowanej, slot kart microSD, łączność LTE, NFC oraz dwa głośniki stereo. Zdjęcia zrobimy dzięki aparatowi z technologią ultrapikseli znaną z Androidowej wersji. Za czas pracy odpowiada bateria o pojemności 2600 mAh. HTC One M8 for Windows pracuje pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1.1, czyli tej z najnowszymi dodatkami.

Minusem jest to, iż ten wariant jest obecnie dostępny tylko dla sieci Verizon. Oczywiście niedługo zostanie zapewne zaprezentowany także w wersji międzynarodowej, ale nie wiadomo ile przyjdzie nam na nią poczekać.

Trudno jest mi tutaj dodać coś, czego już kiedyś nie pisałem. Taka wersja powinna się już pojawić przy poprzedniej edycji HTC One, ale dobrze że Tajwańczycy poszli w końcu po rozum do głowy. Windows Phone nadal nie jest tak popularny jak iOS czy Android, ale szybko zdobywa popularność i żaden z gigantów nie powinien go sobie odpuścić. Miejmy tylko nadzieję, że już we wrześniu poznamy wariant międzynarodowy tego phabletu. A może nawet pojawi się jeszcze HTC One E8 z Windows Phone? Takimi dwoma urządzeniami tajwańska firma mogłaby sporo namieszać na rynku.

HTC_One_M8_display_yellow_camera

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona