HTC One E9 dostrzeżony w TENAA

Na stronie chińskiego urzędu patentowego TENAA pojawił się HTC One E9. Jesteśmy już niemal pewni wyglądu tego urządzenia.

W kwestii wyglądu, od frontu HTC One E9 będzie niemal taki sam jak zeszłoroczny flagowiec tego producenta. Z tyłu natomiast znajdziemy ogromną, okrągłą soczewkę aparatu, która, według mnie, nie wygląda zbyt efektownie. Na bokach znajdziemy klawisze funkcyjne oraz zaślepki, za którymi znajdzie się miejsce na najprawdopodobniej dwie karty SIM oraz jedną micro SD, ponieważ HTC One E9 nie będzie posiadał zdejmowanej klapki baterii.

Reklama

Co do specyfikacji, HTC One E9 będzie wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz Full HD (1920 x 1080 pikseli). Sercem urządzenia będzie procesor MediaTek MT6795 oraz 3 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika przeznaczone zostaną natomiast 32 GB pamięci wbudowanej.

Jak już wspomniałem, HTC One E9 zostanie wyposażony w ogromnych rozmiarów aparat główny. Będzie on wykonywał zdjęcia przy użyciu 20-megapikselowej matrycy. Na przodzie zaś znajdziemy 4-megapikselowy aparat do selfie. Całość dopełnia akumulator o pojemności 2800 mAh oraz Android Lollipop z nakładką HTC Sense 7.0. Smartfon zostanie zamknięty w obudowę o wymiarach 156,5 x 76,5 x 7,5mm.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy HTC One E9 zadebiutuje w sprzedaży oraz jaka będzie jego cena.