Europejski HTC One A9 wreszcie z Nougatem - Tabletowo.pl

Europejski HTC One A9 wreszcie z Nougatem

Dołącz do dyskusji 0

Długo przyszło czekać europejskim użytkownikom HTC One A9 na Androida Nougat. Wiele jednak wskazuje na to, że jest to już tylko i wyłącznie przeszłość, a na posiadaczy urządzenia czeka świeżutka paczka z nową wersją systemu od Google na pokładzie.

Pamiętacie jeszcze, jaką specyfikacją wyróżnia się A9-tka? To ważne w tym kontekście – w pewnym sensie może usprawiedliwiać tak długi czas oczekiwania na nową wersję systemu, jednak z drugiej strony Nougat spokojnie powinien działać w stu procentach wydajnie nawet na nieco gorzej uzbrojonych smartfonach.

HTC One A9 posiada Snapdragona 617 oraz 2 GB pamięci RAM. Na pliki producent przewidział 16 GB miejsca z opcją rozbudowy dzięki slotowi kart SD. Smartfon posiada 5-calowy ekran. Miałem przyjemność testować HTC One A9 i mniej więcej rok temu smartfon wywarł na mnie jak najbardziej pozytywne wrażenie. Dokładną, redakcyjną recenzję znajdziecie pod tym linkiem.

Tabletowo.pl Europejski HTC One A9 wreszcie z Nougatem Aktualizacje Android HTC Smartfony

HTC One A9

Przechodząc zaś do samej aktualizacji, dobre wieści płyną od Grahama Wheelera, Dyrektora ds. Produktów i Usług w HTC EMEA, który ogłosił, że europejskie telefony HTC One A9 otrzymają aktualizację oprogramowania do wersji 2.17.401.2. Oznacza to dystrybucję Androida Nougat z poprawkami bezpieczeństwa z lutego, jednak coś mi mówi, że spragnieni nowej wersji systemu będą w stanie zaakceptować tę drobną niedogodność i przymkną oko na to, że są już dostępne łatki bezpieczeństwa z marca bieżącego roku.

Kiedy należy spodziewać się rozpoczęcia procedury aktualizacji dla Polski? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, jednak w oparciu o Tweeta Wheelera można wyjść z założenia, że machina aktualizacji już ruszyła:

Jeśli nowa wersja softu trafi na Wasze smartfony koniecznie dajcie nam znać w komentarzach! ;)

źródło: androidpolice

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona