Europejski HTC One A9 wreszcie z Nougatem | Tabletowo.pl

Europejski HTC One A9 wreszcie z Nougatem

Dołącz do dyskusji 0

Długo przyszło czekać europejskim użytkownikom HTC One A9 na Androida Nougat. Wiele jednak wskazuje na to, że jest to już tylko i wyłącznie przeszłość, a na posiadaczy urządzenia czeka świeżutka paczka z nową wersją systemu od Google na pokładzie.

Pamiętacie jeszcze, jaką specyfikacją wyróżnia się A9-tka? To ważne w tym kontekście – w pewnym sensie może usprawiedliwiać tak długi czas oczekiwania na nową wersję systemu, jednak z drugiej strony Nougat spokojnie powinien działać w stu procentach wydajnie nawet na nieco gorzej uzbrojonych smartfonach.

HTC One A9 posiada Snapdragona 617 oraz 2 GB pamięci RAM. Na pliki producent przewidział 16 GB miejsca z opcją rozbudowy dzięki slotowi kart SD. Smartfon posiada 5-calowy ekran. Miałem przyjemność testować HTC One A9 i mniej więcej rok temu smartfon wywarł na mnie jak najbardziej pozytywne wrażenie. Dokładną, redakcyjną recenzję znajdziecie pod tym linkiem.

HTC One A9

Przechodząc zaś do samej aktualizacji, dobre wieści płyną od Grahama Wheelera, Dyrektora ds. Produktów i Usług w HTC EMEA, który ogłosił, że europejskie telefony HTC One A9 otrzymają aktualizację oprogramowania do wersji 2.17.401.2. Oznacza to dystrybucję Androida Nougat z poprawkami bezpieczeństwa z lutego, jednak coś mi mówi, że spragnieni nowej wersji systemu będą w stanie zaakceptować tę drobną niedogodność i przymkną oko na to, że są już dostępne łatki bezpieczeństwa z marca bieżącego roku.

Kiedy należy spodziewać się rozpoczęcia procedury aktualizacji dla Polski? Trudno odpowiedzieć na to pytanie, jednak w oparciu o Tweeta Wheelera można wyjść z założenia, że machina aktualizacji już ruszyła:

Jeśli nowa wersja softu trafi na Wasze smartfony koniecznie dajcie nam znać w komentarzach! ;)

źródło: androidpolice

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona