HTC nie zwalnia tempa i niedługo zobaczymy dwa nowe phablety?

Firma HTC w ostatnim czasie pokazała kilka nowych urządzeń, jak chociażby Desire Eye czy One M8 Eye. Nie wolno też zapominać o powrocie na rynek tabletów z Nexusem 9. Co więcej w ostatnim kwartale Tajwańczycy wyszli na prostą i chociaż zarobili tylko 20 milionów dolarów, jest to sukces po wielu miesiącach pod kreską. Sytuacja tajwańskiej firmy zdaje się być coraz lepsza, a zbliżające się urządzenia mają to tylko potwierdzić. Czego możemy oczekiwać od 816h i 820us?

Dwa nowe modele zostały dostrzeżone w TENAA, czyli chińskiej agencji, która musi sprawdzić smartfony przed wejściem na chiński rynek. Zacznijmy od mniejszego z nich, czyli Desire 816h. Nie należy mylić go z już dostępnym Desire 816. Wersja 816h ma mieć 5-calowy ekran, 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6592 o taktowaniu 1,7 GHz oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim także 8 GB pamięci wbudowanej, slot na karty MicroSD, 8-megapikselowy aparat główny (5 mpix na przednim panelu) oraz Androida 4.4.2 KitKat.

HTC Desire 820us

Większy z dostrzeżonych modeli nazywa się Desire 820us i tutaj również nie możemy go pomylić z dostępnym już Desire 820. Wariant, który dzisiaj został przyłapany w chińskim TENAA został wyposażony w 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 720p, 8-rdzeniowy i 64-bitowy procesor MediaTek MT6752 o taktowaniu 1,7 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Zaoferuje nam on również Androida 4.4.4 KitKat, 13-megapikselowy aparat główny, 8 mpix matrycę do robienia selfie na przodzie oraz 16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenie za pomocą kart MicroSD. Ponadto będzie dostępny w wielu wariantach kolorystycznych (biały, czarny, szary, niebieski, pomarańczowy, zielony i różowy).

Wykorzystanie procesorów MediaTek sugeruje, że są to produkty przeznaczone na rynek chiński, ale nie wykluczone, że będą dostępne także międzynarodowo. Waszym zdaniem HTC powinien wprowadzić je także do Europy?