HTC nie myśli o produkcji tabletów

HTC nie myśli o produkcji tabletów

Najwięksi i najbardziej lubiani producenci telefonów komórkowych poszerzają swoje horyzonty pracując nad własnymi tabletami internetowymi. Nie od dziś wiemy, że wkrótce ma zostać zaprezentowane urządzenie Samsunga (Galaxy Tab P1000), natomiast w czwartym kwartale roku maj? się pojawi? na rynku tablety Nokii i LG. A co z HTC?

Wielokrotnie już do sieci trafiały pogłoski, że tajwański koncern zamierza wyprodukować tablet internetowy, który miałby być godnym rywalem Apple iPada. Czy tak się jednak w końcu stanie? Na razie nie.

Redaktorzy Pocket Lint rozmawiali z Eric Lin, rzecznikiem HTC. W wywiadzie stwierdził, iż na razie firma nie zamierza brać się za tworzenie tabletów internetowych. Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości takie urządzenie nie pojawi się na rynku.

Z jednej strony jest to niezbyt dobra wiadomość. Z drugiej jednak chyba nie powinniśmy czuć się zawiedzeni. Jak zapewne zauważyliście, producenci (w tym HTC) wprowadzają na rynek smartfony z coraz większymi wyświetlaczami oraz zaawansowanymi funkcjami, które często są lepsze niż niektóre tablety (np. chińskie).

*na zdjęciu HTC Evo

Źródło