HTC Nexus 8 z ekranem 2K oraz potężnym Snapdragonem?

Wczoraj pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, że Google Nexus 8 pojawić się może jeszcze w wakacje, oraz że jego produkcją zajmie się HTC. Nie wiemy ile w tych plotkach racji, jednak doświadczenie uczy, że w każdym przecieku ukryte jest ziarnko prawdy. Dzisiaj pojawiają się kolejne rewelacje związane z nowym urządzeniem Google.

Stojący za wczorajszym przeciekiem Rhoda Aleksander, dyrektor działu monitoringu rynku tabletów w IHS Technology, przekazał światu kolejne ciekawostki. Według niego HTC Nexus 8 będzie naprawdę flagowym tabletem, którego ekran o przekątnej 8,9 cala zostanie wyposażony w olbrzymią rozdzielczość 2K (2048 × 1152 pikseli). Za pracę urządzenia ma być odpowiedzialny któryś z nowych procesorów Qualcomma: albo Qualcomm Snapdragon 801, albo nowoczesny Snapdragon 805. Tak potężny SoC ma iść w parze z dużą ilością pamięci operacyjnej, a tej prawdopodobnie będzie aż 3 GB. Najprawdopodobniej Nexus 8 zadebiutuje z nowym systemem operacyjnym Android w wersji 4.5 lub 5.0, podobnie jak czynili jego tabletowi poprzednicy.

Mocna specyfikacja techniczna niestety pociągnie ze sobą dodatkowe koszty. Według IHS, Nexus 8 zostanie wyceniony nawet na ponad 300 dolarów, co oznaczałoby nawet więcej, niż wspomniane wczoraj 299. Byłaby to spora kwota, jak na urządzenie od Google, jednak wydajność w połączeniu z czystym Androidem i aktualizacjami mogłaby ten wydatek rekompensować.

Wszystkiego dowiemy się zapewne już na Google I/O, które w tym roku ma odbyć się w czerwcu w San Francisco.

[źródło]