HTC kończy wspierać Galerie One (One Gallery)

HTC ogłosiło, że przestaje wspierać swoją aplikację, One Gallery, której używa spora rzesza posiadaczy telefonów tej firmy. Ze sklepu Google Play apka zniknie 30. kwietnia, w najbliższą sobotę.

Reklama

Aplikacja pozwalała użytkownikom na wyszukiwanie oraz organizowanie zdjęć i filmów zapisanych lokalnie, na kontach społecznościowych i w chmurze. Galeria gromadziła więc media z wszystkich tych kanałów w jednym miejscu, co było dość wygodne. Potrafiła ukrywać zduplikowane zdjęcia z telefonu i albumów online w celu wprowadzenia porządku. Miała też przejrzystą wyszukiwarkę, której można było użyć do odnalezienia zagubionych zdjęć przy pomocy słów kluczowych, tagów, czy nawet twarzy znajomego.

Nie podano żadnego oficjalnego powodu, dla którego tajwański producent zdecydował się wygasić wsparcie dla One Gallery. Można się jednak domyślać, że HTC szuka oszczędności, gdzie się da. O ile nie można powiedzieć, że liczba pobrań wspomnianej aplikacji jest niewielka (liczba jest siedmiocyfrowa), to i tak mało w porównaniu z domyślną Galerią, z której korzysta 10-50 mln użytkowników. Firma jednocześnie zapewnia swoich klientów, że aplikacja HTC Galeria nigdzie się nie wybiera i informacja ta dotyczy tylko i wyłącznie Galerii One. Cóż, ci, którzy byli zadowoleni z funkcjonalności oferowanej dotąd przez HTC, od soboty nie będą już mogli wyświetlać wszystkich swoich treści multimedialnych w tym jednym miejscu.

Mało prawdopodobne, żeby Tajwańczycy w najbliższym czasie zaoferowali w głównej aplikacji Galeria zintegrowany podgląd multimediów.  Na szczęście w Sklepie Google Play nie brakuje aplikacji o podobnych możliwościach, np. QuickPic. Najpewniej spora część użytkowników HTC niespecjalnie zmartwi się przerwaniem wsparcia dla One Gallery.

źródło: androidheadlines.com