HTC Flyer z 7-calowym ekranem i Androidem 2.3?

Choć do targów MWC 2011 zostało jeszcze trochę czasu, to z dnia na dzień wiemy coraz więcej na temat urządzeń, których premiera będzie miała miejsce w Barcelonie. Jednym z nich jest HTC Flyer. Dotychczas bardzo tajemniczy tablet dziś zdradził nam swoje największe sekrety.

Do sieci przeciekł dziś render przedstawiający wygląd HTC Flyer oraz jego specyfikacja techniczna. I choć render nie jest zbyt wyraźny, można mieć nadzieję, że nie został stworzony przez jednego z fanów tajwańskiego producenta, który nie może się doczekać tego tabletu.

Specyfikacja HTC Flyer ma zawierać przede wszystkim 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli (podobnie jak w przypadku Samsunga Galaxy Tab) oraz jednordzeniowy (czemu nie dwu?) procesor Qualcomm MSM8255 o częstotliwości taktowania 1 GHz – znany ze smartfona Desire HD.

Urządzenie ma pracować pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread z możliwością aktualizacji do 3.0 Honeycomb. Na jego pokładzie ma się znaleźć także grafika Adreno 205, wyjście HDMI, aparat o rozdzielczości 5 Mpix oraz kamerka 1,3 Mpix.

Oprócz Flyer, HTC ma w zanadrzu jeszcze dwa inne tablety, o których – niestety – na razie nic nie wiadomo. Możemy się jedynie domyślać, że wśród nich będzie urządzenie z ekranem o przekątnej 10-cali.

Premiera HTC Flyer ma mieć miejsce na MWC 2011 (14-17 lutego), a na rynku ma się pojawić w marcu. Z kolei rynkowa premiera kolejnych dwóch tabletów producenta ma się odbyć w połowie roku.

źródło