HTC Exodus

HTC Exodus – smartfon oparty o technologię blockchain zostanie zaprezentowany 22.10.

Od pewnego czasu po internecie krążą szczątkowe informacje na temat najnowszego projektu Tajwańskiego giganta. Wszystko wskazuje na to, jakoby HTC pracowało nad wybitnie nietypowym projektem, jakim jest telefon mocno związany z obecnie bardzo popularną technologią blockchainu. Teraz poznaliśmy również jego datę premiery.

Na oficjalnym Instagramie projektu pojawił się dzisiaj krótki teaser zapowiadający oficjalną premierę produktu, wraz z datą. Prezentacja tego nietypowego telefonu ma odbyć się dnia 22 października i na chwilę obecną to wszystko, co o tym wydarzeniu wiadomo.

Reklama

https://www.instagram.com/p/Bo10uP_hptt/?taken-by=htc.exodus

O samym projekcie parokrotnie informowaliśmy już Was na łamach Tabletowo, tak więc przytoczę tutaj tylko najważniejsze informacje. Exodus ma być smartfonem skierowanym bezpośrednio do wąskiej grupy osób zajmujących się obracaniem kryptowalutami. Urządzenie to zostanie wyposażone w technologię TrustZone dostarczaną przez ARM. Ma ona odpowiadać za bezpieczeństwo naszych danych w scyfryzowanym świecie. Wszystko po to, aby uniemożliwić obcym nieautoryzowany dostęp do naszego portfela.

Jeśli projekt Was zainteresował to na jego oficjalnej stronie macie możliwość zarezerwować urządzenie dla siebie oraz zgłębić wiedzę na jego temat. Cena ani dostępność tego telefonu nie są jeszcze znane. Zastanawiające jest tylko, jak takie projekty powstają, gdzie z drugiej strony bez przerwy słyszymy o zatrważającej sytuacji finansowej HTC.

Źródła: HTC Exodus, GSM Arena