HTC U11 EYEs (fot. HTC)

HTC szykuje budżetowy smartfon z ekranem o proporcjach 18:9. Znamy większość specyfikacji

Ekrany o proporcjach 18:9 to już nie moda, a standard. Świadczy o tym fakt, że zdecydowana większość nowo prezentowanych smartfonów, budżetowych również, jest wyposażona własnie w taki wyświetlacz. HTC najwyraźniej widzi ten trend i najpewniej dlatego szykuje nowy model z niższej półki z panelem 2:1. Przy okazji dowiadujemy się, co jeszcze zaoferuje ten sprzęt.

Jak informuje Evan Blass, nadchodzący smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala i wspomnianych już proporcjach 18:9 (2:1). Sądząc po dalszej specyfikacji, należy się spodziewać, że ekran będzie miał rozdzielczość HD+, tj. 1440×720 pikseli, co przełoży się na 293 ppi. Full HD+ oczywiście wciąż jest możliwe, aczkolwiek mimo wszystko mało prawdopodobne. Chyba, że Tajwańczycy nas miło zaskoczą ;)

Reklama

Sercem smartfona ma być procesor MediaTeka, lecz Evan Blass niestety nie podaje, jaka konkretnie czy choćby ilu rdzeniowa będzie to jednostka. Ja osobiście obstawiam MediaTeka MT6750T 1,5 GHz z grafiką Mali-T860 MP2. Do tego urządzenie zaoferuje 2 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej (najpewniej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD) oraz aparaty: 13 Mpix na tyle i 5 Mpix na przodzie, oba pojedyncze.

Nadchodzącą nowość zasili akumulator o pojemności 2730 mAh. Nie wiadomo z kolei, pod kontrolą której wersji Androida będzie pracować ten smartfon, ale miejmy nadzieję, że Tajwańczycy zainstalują na nim Androida 8.0 Oreo. Z drugiej strony, gros producentów do budżetowych modeli nadal wgrywa Androida Nougat, więc i taki scenariusz jest możliwy.

Jak widać z powyższego, będzie to sprzęt z niższej półki, pierwszy od długiego czasu od HTC. Miejmy tylko nadzieję, że Tajwańczycy ustalą jego cenę na adekwatnym poziomie, ponieważ w tym segmencie konkurencja jest niezwykle zacięta i renomowane logo nie wystarczy, aby z nią wygrać.

Na koniec warto jeszcze dodać, że smartfon nosi oznaczenie kodowe HTC Breeze. Co ciekawe, jest to już drugi model Tajwańczyków z taką nazwą wewnętrzną. Pierwszym był HTC MTeoR, który zaprezentowano w… połowie 2006 roku.

*Na grafice tytułowej HTC U11 EYEs

Źródło: @evleaks