HTC: „Chcielibyśmy podzielić się z wami postępem prac związanych z aktualizacjami smartfonów do Androida 9”

W HTC ostatnio chyba nie mają głowy do aktualizacji. Niektórzy śmieją się, że w firmie może z 10 osób zajmuje się dostosowywaniem nowych wersji systemu do wydanych modeli. I że dlatego tak dużo czasu zajmuje wydanie Androida 9.0 Pie dla urządzeń z ubiegłego roku. Firma obiecuje jednak, że coś ruszy się w tym temacie – najpóźniej w czerwcu.

HTC potwierdziło na swoim oficjalnym profilu na Twitterze, że za jakiś czas pojawią się aktualizacje dla trzech modeli smartfonów:

Reklama

Nie wydaje się, żeby to była jakaś zamknięta lista. HTC informuje bardziej, którymi urządzeniami zajmie się w pierwszej kolejności. Nieprędko, trzeba przyznać, bo aktualizacje do Androida Pie planowane są na drugi kwartał tego roku. A przypomnę tylko, że ta wersja systemu obecna jest na rynku od sierpnia ubiegłego roku.

Trudno stwierdzić, jakie jeszcze inne smartfony HTC otrzymają aktualizację do Androida 9. Biorąc pod uwagę marną kondycję tajwańskiej firmy, będzie dobrze, jeśli wyrobi się ona ze spełnieniem powyższej obietnicy.

Nie tak dawno dowiedzieliśmy się, że HTC z radością oddałoby odpłatnie prawa do używania logo swojej firmy. Wtedy smartfony tej marki produkowałby jakiś inny podmiot, a Tajwańczycy mogliby skupić się na innych segmentach rynku, angażując siły w wirtualną rzeczywistość, bez wiecznego widma bankructwa spowodowanego marną kondycją sekcji mobilnej.

Jeśli macie któryś z powyższych modeli smartfonów, nie spodziewałbym się rychłej aktualizacji Androida. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość…

Recenzja HTC U12+ – cieszy rozbudowane Edge Sense, martwią cyfrowe przyciski

źródło: HTC