HTC A55 ma być bardzo interesującym przedstawicielem serii Desire: 5,5” QHD, 3GB RAM i 20 Mpix

Ostatnio miałam okazję przez dłuższy czas obcować z jednym z najnowszych przedstawicieli serii Desire – Desire 820. Muszę przyznać, że jak na sprzęt ze średniej półki, prezentuje się i działa bardzo zadowalająco. Z tym większym zainteresowaniem czekam na kolejnych członków tej serii produktowej. Portal Upleaks opublikował dziś informacje dotyczące modelu o nazwie kodowej HTC A55, mającym pochodzić właśnie z linii Desire.

Mimo tego, że nie będziemy mieli w jego przypadku do czynienia z flagowcem (tym bez wątpienia będzie One M9), to jednak możemy się spodziewać parametrów technicznych, które zadowolą nawet bardziej wymagających użytkowników. I nie są to słowa bez pokrycia.

W przypadku HTC A55 jest bowiem mowa o 5,5-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (!), aparacie 20 Mpix z diodą doświetlającą, 3GB pamięci operacyjnej RAM oraz ośmiordzeniowym procesorze Mediatek MT6795 (64-bit) o częstotliwości taktowania 2GHz.

Całość ma pracować pod kontrolą Androida w wersji 5.0 Lollipop z nakładką HTC Sense 7.0. Smartfon ma oferować także 32GB pamięci wewnętrznej, akumulator o pojemności mniejszej niż 3000 mAh, głośniki BoomSound, Bluetooth 4.1 i kamerkę przednią 13 Mpix (lub 4 Mpix UltraPixel).

Z ujawnionych informacji wynika, że A55 zadebiutuje już w lutym w trzech wersjach kolorystycznych: White Rose Gold, Brown Gold i zwykłej szarej (brak wymyślnej nazwy). Na rynek azjatycki ma trafić wersja A55#DTUL z dual SIM, natomiast na pozostałe – A55#UL z jednym slotem kart SIM.

*na zdjęciu tytułowym wspomniany w tekście HTC Desire 820