HTC 10 dostaje Androida Oreo 8.0... po raz drugi 15

HTC 10 dostaje Androida Oreo 8.0… po raz drugi

HTC coś ostatnio nie może się zdecydować. Najpierw udostępnia aktualizację do Androida Oreo dla modelu HTC 10, po czym szybko ją wycofuje. Mijają dwa tygodnie i firma podejmuje drugą próbę. Czy tym razem się uda?

Android Oreo na HTC 10 zaczął być udostępniany dla użytkowników tego telefonu już dwa tygodnie temu. Wersję oprogramowania o numerach 3.16.617.2, ważącą 1,8 GB można było zassać przez kanał OTA, ale nie każdemu udało się to zrobić. Informacje o nowym Androidzie przestały być rozsyłane, a pliki obrazu systemu zniknęły z internetu. HTC wycofało aktualizację.

Potem nastąpił okres ciszy, gdzie tylko na forach pojawiały się pytania dotyczące tego, dlaczego update wycofano, ale samo HTC nie zajęło przez ten czas żadnego oficjalnego stanowiska. Wielu spodziewało się rychłego wydania kolejnej wersji oprogramowania, i ci, którzy myśleli, że HTC nie będzie zbyt długo z tym czekać, nie pomylili się.

Android Oreo znów zaczął być udostępniany użytkownikom

HTC 10 dostaje Androida Oreo 8.0... po raz drugi 16

Zostaliśmy poinformowani, że HTC 10 znów dostają powiadomienia o możliwości pobrania Androida Oreo. Tym razem paczka jest mniejsza – ma 1,4 GB, zawiera w sobie grudniowe zabezpieczenia i jest oznaczona numerami 3.16.401.2. Dziwne to, biorąc pod uwagę, że cyfry od 4-6 wskazują na wersję niższą od tej sprzed dwóch tygodni. Nie powstrzymuje to pierwszych użytkowników od instalowania jej. Co ciekawe, niektórzy dostali informację o niej już… tydzień temu. Trudno za tym HTC nadążyć.

[AKTUALIZACJA: Różnice w numeracji odnoszą się do różnych regionów, w których rozsyłane są update’y – wersja 3.16.617.2 była przeznaczona dla USA, zaś 3.16.401.2 jest dla telefonów z Europy)

Co się zmienia?

Android Oreo w HTC 10 zmieni nieco sposób, w jaki prezentuje się system, zobaczymy odmienione powiadomienia i odczujemy drobną różnicę w szybkości działania urządzenia. Podobno poprawił się czas działania na jednym ładowaniu.

Jednak dochodzą nas wieści, że nie wszystko działa tak jak trzeba. Niektórym przestała działać opcja automatycznego odbierania połączenia poprzez podniesienie telefonu do ucha, dostrzegają problemy z połączeniem Wi-Fi, trybem Picture in Picture czy trzeszczeniem w słuchawkach po podłączeniu ich do gniazda.

Ciekawe, czy dla HTC są to problemy, przez które aktualizacja znów zostanie wstrzymana i wypuszczona raz jeszcze w późniejszym terminie, czy po prostu firma będzie pracować nad pojedynczymi przypadkami, wydając pomniejsze poprawki.

Macie już Androida Oreo na swoich HTC 10? Jak wrażenia?

 

dzięki Rafał za zrzut ekranu!