HTC 10 z Androidem 7.0 Nougat już w listopadzie lub początkiem grudnia

Wyścig się rozpoczął. Mam nawet wrażenie, że w kwestii Nougata to prawie jak ”Igrzyska Śmierci” – kto pierwszy, ten lepszy. Oczywiście trochę ironizuję, ale wygląda na to, że wszyscy najbardziej liczący się na rynku producenci mobilnych sprzętów, już pracują nad najnowszym oprogramowaniem dla swoich flagowych urządzeń. Być może proces udostępniania Nougata (niektórzy) rozpoczną jeszcze w tym roku, a przynajmniej tak to wygląda i taką można mieć nadzieję. Do tego grona dołącza również tajwańska firma, która najprawdopodobniej zaktualizuje HTC 10 do Androida 7.0, do końca tego miesiąca lub już wraz z początkiem kolejnego.

Taka informacja pojawiła się na twitterowym koncie znanego leakstera @LlabTooFeR, którego przecieki bardzo często znajdują później odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Według informacji zawartych w tym tweecie, europejski wariant tego modelu, dostanie aktualizację do najnowszej wersji zielonego robota jeszcze w tym miesiącu lub wraz z początkiem grudnia. Oczywiście ta nowina dotyczy tzw. niebrandowanej wersji, czyli takiej, która została zakupiona na wolnym rynku i nie ma oprogramowania modyfikowanego przez operatora. Te modele, które zostały zakupione w jednej z sieci komórkowych, aktualizację dostaną nieco później.

Szczerze mówiąc jestem bardzo ciekawa jak to się zakończy. Wiadomo już, że to LG w tym momencie wiedzie prym, bo finalną wersję Nougata (na razie tylko w Korei) już udostępniło na flagowy model G5. Beta testy tego systemu rozpoczął już także Samsung (9 listopada) dla Galaxy S7 i S7 Edge. OnePlus planuje wypuścić dla modelu OnePlus 3 zupełnie nowe oprogramowanie do końca tego roku. Huawei także rozpoczął beta testy dla modelu P9, a czy zdąży do końca grudnia z finalną wersją? Tego na razie nie wiemy.

Wygląda więc na to, że producenci wzięli sobie do serca potrzeby i prośby użytkowników. Chyba w końcu zrozumieli, że wszystkim zależy na tym, by możliwie szybko dostać najnowszą wersję systemu, bo przecież my nie chcemy zbyt długo czekać…

Źródło: AndroidCentral