HP zapowiada tanie tablety z Windowsem – cena ma zaczynać się już od 100 dolarów

W czerwcu pojawiły się pierwsze informacje na temat taniej serii laptopów Stream od HP – urządzenia miały kosztować nawet 200 dolarów i działać pod systemem Windows 8.1 . Wygląda na to, że producent ma zamiar dotrzymać słowa, a dodatkowo rozbudować rodzinę o budżetowe tablety. Mniejszy, 7-calowy  Stream 7 ma być dostępny już za 100 dolarów. Jego większy 8-calowy brat Stream 8 został natomiast wyceniony na 150 dolarów.

Reklama

Na obecną chwilę HP nie podał niestety żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji urządzeń. Jedyne co możemy przeczytać, to że tablety mają pracować w oparciu o 4-rdzeniowy procesor od Intela. Dodatkowo pojawiła się także informacja, iż zarówno Stream 7 jak i Stream 8 będą posiadać ekran HD. Co się jednak kryje na tym stwierdzeniem? Czy jest to rozdzielczość 720p, 1080p a może 1080i? Należy raczej liczyć  się z tym pierwszym, a dokładniej ~1366 x 768 pikseli, czyli minimum by używać systemu Windows 8 z możliwością podziału ekranu w Modern UI.
hp_tablety_100_dolarów_01

Razem z tabletem producent zaoferuje nam roczną subskrybcję pakietu Office 365 Personal. Tutaj jest to bardzo ciekawa opcja, gdyż taka licencja na oficjalnej stronie Microsoftu kosztuje 299 złotych. W skład pakietu wchodzą:

Reklama
Programy Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher i Access
Pamięć online (OneDrive) 1 TB
Skype 60 minut połączeń miesięcznie przez Skype’a na telefony

Ciekawy jest również fakt, iż HP ma zamiar zapewnić właścicielom 8-calowego modelu co miesiąc nawet 200 MB danych do użycia w transmisji 4G bez ograniczenia czasowego (na czas funkcjonowania urządzenia). Niestety jednak, tyczy się to tylko tabletów zakupionych w wybranych salonach w USA. Pakiet danych będzie obowiązywał tam w zasięgu sieci T-Mobile.

Poniżej znajdują się grafiki przedstawiające koncepcje modeli Stream 7 oraz Stream 8 od HP.

[tabs]

[tab title=”HP Stream 7 Tablet”]

[/tab]

[tab title=”HP Stream 8 Tablet”]

[/tab]

[/tabs]

Czy tablety pojawią się w ogóle w Polsce i jeżeli tak, to w jakiej cenie – na obecną chwilę nie wiadomo. Jeżeli jednak producent postanowi wprowadzić modele Stream 7 oraz Stream 8 do Polski, bylibyście zainteresowani tanim sprzętem z Windowsem 8 od HP? Dajcie znać w komentarzach. ;-)