HP wprowadza na chiński rynek linię tanich tabletów Compaq - Tabletowo.pl
Ważne

HP wprowadza na chiński rynek linię tanich tabletów Compaq

Tabletowo.pl HP wprowadza na chiński rynek linię tanich tabletów Compaq Chińskie Nowości

Chińskiego rynku tabletów internetowych na pewno nie można nazwać ubogim. Obfituje on w sprzęt produkowany zarówno przez znane na całym świecie marki, jak i lokalnych twórców i importerów. Z racji swojej różnorodności i chłonności, jest idealnym miejscem na debiut nowych urządzeń. Jednym z tych, którzy chcą zaistnieć w Chinach, jest amerykański koncern Hewlett-Packard i jego linia tabletów Compaq.

Żaden z trzech zaprezentowanych modeli nie może pochwalić się nowoczesną specyfikacją. Można ją nazwać co najwyżej porządną, jeśli nie przeciętną. Tablety wyposażono w system operacyjny Android 4.2 Jelly Bean, energooszczędny, czterordzeniowy układ Allwinner A31S z procesorem graficznym PowerVR SGX544MP2, 1GB RAM i od 8GB do 16GB pamięci wewnętrznej. HP Compaq 7 ma niskiej jakości, 7-calowy ekran TN o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, który w bliźniaczym i nieco droższym modelu Compaq 7+ został zastąpiony przez matrycę IPS o takich samych parametrach. Trzeci z tabletów, HP Compaq 8, to odpowiednik iPada mini pierwszej generacji. Jego producent zdecydował się na zastosowanie wyświetlacza IPS o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli.

Ceny nowych tabletów HP zaczynają się od 999 Yuanów, czyli 160 dolarów.

via Liliputing

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona