HP TouchPad z WebOS 3.0 i ekranem 9,7″ oficjalnie

Długo oczekiwany tablet HP w końcu został oficjalnie zaprezentowany. Choć konferencja producenta jeszcze się nie skończyła, już poznaliśmy najważniejsze dane na jego temat. Jesteście ciekawi? Na pewno!

Urządzenie zostało nazwane HP TouchPad, co nas wcale nie dziwi (o tym dlaczego – tutaj). Tablet został wyposażony w pojemnościowy ekran o przekątnej 9,7-cali i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, oczywiście z obsługą multitouch. Nie obejdzie się bez nawiązania do iPada, który ma dokładnie taki sam ekran (tyle że IPS).

HP TouchPad ma jedynie 13,7 mm grubości. Model ten został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o częstotliwości 1,2 GHz z 512MB pamięci RAM i 16GB lub 32GB pamięci wewnętrznej (iPad jest dostępny jeszcze w wersji 64GB).

Tablet może się pochwalić także kamerką do połączeń wideo o rozdzielczości 1,3 Mpix, WiFi, Bluetooth, slotem kart SIM, portem microUSB, żyroskopem, akcelerometrem, kompasem oraz 3G. Urządzenie posiada jeden przycisk fizyczny – usytuowany dokładnie w tym samym miejscu, co w iPadzie. Jego bateria o pojemności 6300 mAh ma pozwalać na 8 godzin pracy. Całość działa w oparciu o system operacyjny WebOS 3.0.

Dokładne wymiary urządzenia ważącego 740 g, to 242 x 190 x 13.7 mm. Wiadomo już, że w sprzedaży pojawią się dwie wersje modelu – z 3G, jak i z samym WiFi. Cena nie została ujawniona.

źródło