HP TouchPad teraz także z MeeGo 1,3 CE (wideo)

Swego czasu tablet HP TouchPad można było kupić za zaledwie $99. Dzięki temu jego właścicielami stało się wielu programistów, którzy, z miłości do tak taniego i dobrego urządzenia, postanowili nieco je ulepszyć. Nie musieliśmy długo czekać na pierwsze informacje o działającym porcie systemu Android, pojawiły się również wzmianki o Ubuntu. Jakby tego było mało, w sieci pojawił się film prezentujący tablet HP TouchPad działający pod kontrolą wolnego oprogramowania MeeGo 1,3 CE.

Oprogramowanie to najprawdopodobniej ta sama wersja, z której mogą korzystać posiadacze smartfonów Nokia N900 – zbudowana przez społeczność miłośników MeeGo i rozwijana przez programistów. Szczegóły dotyczące projektu nie są znane, dlatego nie potrafimy jednoznacznie powiedzieć, czy instrukcje instalacji systemu MeeGo na TouchPadzie kiedykolwiek zostaną udostępnione. Niemniej jednak, wiemy, że coś się dzieje.

Dla przypomnienia, tablet HP TouchPad to urządzenie domyślnie wyposażone w system operacyjny WebOS, 9,7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon APQ8060 1,2GHz, 1GB pamięci operacyjnej, akumulator 6300 mAh, kamerę internetową 1,3 Mpix, Wi-Fi, Bluetooth oraz głośniki stereo Beats Audio™.

via My Nokia Blog