HP TouchPad podkręcony do 1.5GHz

Tuning, overclocking i podkręcanie to jedne z wielu nazw modyfikacji pozwalających na zwiększenie wydajności lub częstotliwości taktowania procesora wybranych urządzeń elektronicznych. Do tej pory były one domeną wyłącznie platformy Android i współpracujących z nią tabletów internetowych. Dziś do grona „dachówek”, które pochwalić się mogą mocą większą niż fabryczna dołączył Hewlett-Packard TouchPad. Za pomocą zmodyfikowanego oprogramowania jego serce może bić z częstotliwością aż 1.5GHz.

UberKernel, specjalnie przygotowane jądro dedykowane tabletowi TouchPad sprawia, że jego procesor Qualcomm Snapdragon zwiększa swoją moc z domyślnego 1.2GHz na 1.5GHz. Jest to ta sama częstotliwość, w którą wyposażony będzie jego następca, model TouchPad 4G.
Zmodyfikowane jądro wyposażono w specjalną funkcję bezpieczeństwa, która zapobiega poważnym uszkodzeniom podczas podkręcania procesora TouchPada.

Jeśli macie wolny wieczór (lub dwa) i wiecie, jak należy się zabrać do napełniania swojego TouchPada mocą rodem z sześciopaku napojów energetycznych, kliknijcie w link źródłowy i postępujcie zgodnie z poradnikiem. Nie zapominajcie jednak, że wszelkie zmiany naruszają warunki gwarancji i dokonujecie ich na własną odpowiedzialność. Powodzenia!

źródło