HP TouchPad odżywa - tym razem z Androidem 4.0 | Tabletowo.pl

HP TouchPad odżywa – tym razem z Androidem 4.0

Dołącz do dyskusji 0

Kilka dni temu Jarek pisał o aktualizacji oprogramowania dla HP TouchPad. Zapewne wielu użytkowników ucieszyło się z tej wiadomości, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że modelowi temu nie udało mu się podbić rynku tabletów, a jego producent zdecydował się na desperacką wyprzedaż, w której to cena została zmniejszona z $499 na $99.

Jednakże pojawiła się jeszcze ważniejsza informacja, dla wszystkich tych, którzy tablet od HP kupili. Już niedługo będziecie mogli zainstalować bardzo dobrze działający port Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Znana z modyfikacji i lubiąca ożywiać ponownie zapomniane przez producentów urządzenia ekipa CyanogenMod, jak zawsze spisała się na medal.

Na razie jest to oprogramowanie w wersji testowej, niedostępne dla użytkowników, ale warto mu się przyjrzeć. Na filmie widać, że nie ma większych niedociągnięć i problemów. Wiemy też, że działają sieci bezprzewodowe, zarówno WiFi, jak i Bluetooth. Ciekawą rzeczą jest widoczny na początku wideo bootloader – pozwoli on niezdecydowanym użytkownikom w łatwy sposób przełączyć się między oficjalnym oprogramowaniem, a opcjonalnym, zwiększającym możliwości np. dzięki Android Marketowi systemem Google.

Jak widać na załączonym filmie, jest to bardzo obiecująca i zaawansowana w pracach wersja zaprezentowanego niedawno Androida 4.0. Niestety, nie znamy jeszcze oficjalnej daty udostępnienia tej wersji dla wszystkich użytkowników, ale mamy nadzieję, że nastąpi to lada moment.

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona