tablet hp touchpad

HP TouchPad odżywa – tym razem z Androidem 4.0

Kilka dni temu Jarek pisał o aktualizacji oprogramowania dla HP TouchPad. Zapewne wielu użytkowników ucieszyło się z tej wiadomości, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że modelowi temu nie udało mu się podbić rynku tabletów, a jego producent zdecydował się na desperacką wyprzedaż, w której to cena została zmniejszona z $499 na $99.

Jednakże pojawiła się jeszcze ważniejsza informacja, dla wszystkich tych, którzy tablet od HP kupili. Już niedługo będziecie mogli zainstalować bardzo dobrze działający port Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Znana z modyfikacji i lubiąca ożywiać ponownie zapomniane przez producentów urządzenia ekipa CyanogenMod, jak zawsze spisała się na medal.

Na razie jest to oprogramowanie w wersji testowej, niedostępne dla użytkowników, ale warto mu się przyjrzeć. Na filmie widać, że nie ma większych niedociągnięć i problemów. Wiemy też, że działają sieci bezprzewodowe, zarówno WiFi, jak i Bluetooth. Ciekawą rzeczą jest widoczny na początku wideo bootloader – pozwoli on niezdecydowanym użytkownikom w łatwy sposób przełączyć się między oficjalnym oprogramowaniem, a opcjonalnym, zwiększającym możliwości np. dzięki Android Marketowi systemem Google.

Jak widać na załączonym filmie, jest to bardzo obiecująca i zaawansowana w pracach wersja zaprezentowanego niedawno Androida 4.0. Niestety, nie znamy jeszcze oficjalnej daty udostępnienia tej wersji dla wszystkich użytkowników, ale mamy nadzieję, że nastąpi to lada moment.

źródło