HP TouchPad Go. Wiemy jaki miał być 7-calowy tablet HP

HP TouchPad po wielkiej obniżce cen stał się jednym z najlepiej sprzedających się tabletów w ostatnich miesiącach. Nie ma się co dziwić – za 99 dolarów każdy chciałby wejść w posiadanie takiego urządzenia. Ale oprócz modelu TouchPad, firma HP przygotowywała premierę kilku innych tabletów – w tym HP TouchPad Go z prawie 7-calowym ekranem. Jesteście ciekawi jaki miał być?

HP TouchPad Go, znany także spod nazwy kodowej Opal, miał posiadać pojemnościowy wyświetlacz IPS oferujący szerokie kąty widzenia o przekątnej dokładnie 6,95″ i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli oraz pracować w oparciu o system operacyjny WebOS 3.0.

Dwurdzeniowy procesor Qualcomm o częstotliwości taktowania 1,5GHz, 16GB/32GB pamięci wewnętrznej, 1GB pamięci RAM, aparat o rozdzielczości 5 Mpix, kamerka 1,3 Mpix, microUSB, GPS, Bluetooth czy WiFi – to pozostałe parametry techniczne tabletu HP TouchPad Go, który nigdy nie pojawi się na rynku.

HP TouchPad
zapisał się w naszej pamięci jako tablet, który w jednej chwili z mało interesującego i drogiego urządzenia stał się najbardziej pożądanym i najtańszym tabletem w swojej klasie. HP TouchPad Go z kolei nie zdążył nawet zaistnieć na rynku – został uśmiercony jeszcze przed rynkowym debiutem.

źródło