HP TouchPad 4G z procesorem 1.5GHz

Stało się! HP TouchPad 4G, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy ponad tydzień temu, dziś został zaprezentowany oficjalnie. Oprócz spodziewanej obsługi sieci HSPA+, znanej także pod nazwą 4G, urządzenie wyposażono w szybszy dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania zegara 1.5GHz, 32GB pamięci wbudowanej oraz zintegrowany GPS.

Cena i dokładna data wprowadzenia tabletu na rynek nadal nie jest znana, lecz podejrzewamy, że będzie to miało miejsce na przełomie sierpnia i września, czyli tuż po wakacjach.

Wygląda na to, że HP TouchPad 4G nie będzie się różnił wizualnie od swojego poprzednika. Informacje o białej, błyszczącej obudowie i pamięci 64GB okazały się nieprawdziwe, ale w zamian za to mamy szybszy procesor, który powienien zapewnić bardziej komfortową pracę i większą przyjemność z użytkowania.

Z niecierpliwością czekamy na więcej szczegółów na temat nowej generacji tabletu firmy Hewlett-Packard. Co ciekawego może kryć pod maską? Wydajniejszy akumulator, więcej pamięci RAM? Przekonamy się już wkrótce.

źródło