HP szykuje sześć nowych tabletów?

Reklama

Pierwszy tablet Hewlett PackardHP TouchPad – nie cieszy się zbytnią popularnością wśród potencjalnych klientów. Świadczy o tym chociażby fakt, iż na łamach Tabletowo.pl pod wpisami o tym modelu pojawia się niewiele komentarzy (w przeciwieństwie do pozostałych). Nie jestem do końca przekonana co jest tego przyczyną – najprawdopodobniej jednak ludzie nie interesują się urządzeniem, które zostało oparte o WebOS – system, na który jest bardzo mało aplikacji – w App Catalog są tylko 973 pozycje (stan na koniec ubiegłego roku). Ale kto wie, może większą popularnością będą się cieszyły kolejne tablety tego producenta – HP złożył wniosek do USPTO (United States Patent and Trademark Office) o przyznanie patentów na sześć nazw, jednoznacznie kojarzących się z pierwszym tabletem firmy – wszystkie bowiem mają w nazwie „TouchPad„.

Do urzędu trafiły wnioski dotyczące poniższych nazw:
TouchPad7,
TouchPadGo,
TouchPadFlex,
TouchPadTwin,
TouchPadGeo,
TouchPadPro.

Na ich temat nie wiadomo zupełnie nic. Jednak na podstawie nazw można co nieco wywnioskować (za tablets-planet.com). I tak, TouchPad7 najprawdopodobniej będzie wyposażony w 7-calowy ekran (TouchPad ma 9,7″), a TouchPadGo będzie ultramobilnym urządzeniem (możliwe, że jeszcze mniejszym niż 7″). TouchPadFlex może być hybrydą tabletu i netbooka – coś na wzór Asusa Eee Pad Transformer, TouchPadTwin – urządzeniem z dwoma ekranami, TouchPadGeo – modelem z zaawansowanymi funkcjami GPS, natomiast TouchPadPro – biznesową propozycją dla wymagających.

Na więcej informacji na temat kolejnych tabletów HP musimy jeszcze trochę poczekać. Osobiście jestem ciekawa czy wszystkie z nich będą pracować w oparciu o WebOS, czy może jednak któryś zaoferuje na przykład Androida – jak myślicie?

źródło