HP Slate 8 Pro (Bodhi)

HP Slate 8 Pro (Bodhi) z Tegrą 4 i ekranem 8″ 1600×1200 pikseli?

HP Slate 8 Pro (Bodhi)

Firma Hewlett Packard modelem Slate 7 zadebiutowała w lutym na rynku tabletów z Androidem. Jej decyzja o wprowadzeniu do sprzedaży takowego urządzenia niewątpliwie była bardzo dobra, choć można się zastanawiać dlaczego nie postawiła na nieco lepsze komponenty… ale przecież powszechnie wiadomo, że wszyscy uczymy się na błędach. Czy tak jest również w przypadku HP? W sieci pojawiły się pierwsze wzmianki dotyczące nadchodzącego tabletu HP Slate 8 Pro. Miejmy nadzieję, że ciekawszego od wspomnianego Slate 7.

Urządzenie pojawiło się w internecie dopiero pierwszy raz, ale od razu wzbudziło zainteresowanie zagranicznych portali. Pierwsze informacje na jego temat można znaleźć w benchmarku GFX Bench, w którym został oznaczony jako HP Slate 8 Pro (z kolei kodowa nazwa to „Bodhi”). Wynika z nich, że nadchodzący sprzęt HP ma działać dzięki czterordzeniowemu procesorowi Tegra 4 o częstotliwości taktowania 1,8GHz. Ale nie on ma być tu najciekawszy – pierwsze skrzypce ma odgrywać ekran o przekątnej 8″ i rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli, co daje 250 ppi.

Do tego wszystkiego ma dojść jeszcze akumulator o pojemności 5000 mAh, 2GB RAM, slot kart microSD. Całość ma pracować pod kontrolą Androida 4.2.2 Jelly Bean, choć może się okazać, że w momencie rynkowego debiutu będzie już zaktualizowany do nowszej wersji, czyli Androida 4.3.

Czyżbyśmy się mogli spodziewać prezentacji HP Slate 8 Pro już na targach IFA 2013 w Berlinie? Wiele na to wskazuje.

źródło

http://notebookitalia.it/hp-slate-8-pro-tegra-4-ipad-mini-17929