hp slate 7

HP Slate 7 w sprzedaży w Polsce już w lipcu

hp slate 7

HP Slate 7 to pierwszy i jedyny dotychczas tablet z Androidem, którego premiera miała miejsce w lutym na targach MWC 2013 w Barcelonie. Od tego czasu minęło już kilka miesięcy, a jego polskiej premiery jak nie było, tak nie ma. Jeśli jednak czekacie na jego debiut na polskich półkach sklepowych, mam dobre wieści. Potwierdzają się wcześniejsze informacje, że Slate 7 trafi do sprzedaży w naszym kraju w lipcu.

Nie wiem czy pamiętacie, ale jeszcze jakiś czas temu było dość spore zamieszanie związane ze światową premierą HP Slate 7. Jego wejście na rynek było przesuwane, aż wreszcie dopiero co pojawił się w pierwszych krajach. Wkrótce będzie dostępny także i u nas.

Jakiej możemy się spodziewać ceny? W Europie można go kupić za 149 euro, więc przy dobrych wiatrach w Polsce jego koszt powinien się zamknąć w 750 złotych (będę mile zaskoczona, jeśli okaże się niższa), aczkolwiek konkretną cenę poznamy w najbliższym czasie.

HP Slate 7 jest jednym z niewielu budżetowych urządzeń (jedynym?) oferującym technologię Beats Audio. Na jego pokładzie znajdziemy parametry techniczne, które nie powalają na kolana, ale z racji niskiej ceny mogą się okazać wystarczające. Są to, przede wszystkim: Android 4.1 Jelly Bean, 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor Cortex A9 o taktowaniu 1,6GHz, 1GB RAM i 8GB pamięci wewnętrznej. Na jego pokładzie znajdziemy także aparat 3 Mpix, kamerkę, Bluetooth, WiFi, port microUSB, slot kart microSD oraz 3.5 mm jack audio.

Gdy będzie znana cena HP Slate 7, na pewno Was o tym poinformujemy.