HP Slate 7 VoiceTab Ultra z ekranem 7" 1920 x 1200 pikseli i aparatem 13 Mpix - Tabletowo.pl

HP Slate 7 VoiceTab Ultra z ekranem 7″ 1920 x 1200 pikseli i aparatem 13 Mpix

Dołącz do dyskusji 0

Podczas targów MWC 2014 w Barcelonie na początku bieżącego roku firma HP zaprezentowała dwa tablety dla mniej wymagających użytkowników: Slate 6 i Slate 7 VoiceTab. Okazuje się, że drugi z wymienionych właśnie doczekał się młodszego brata. Mowa o HP Slate 7 VoiceTab Ultra, który właśnie został zaprezentowany… dość nietypowo, bo w Indiach.

Slate 7 VoiceTab Ultra od modelu sprzed kilku miesięcy różni się przede wszystkim zastosowaną rozdzielczością 7-calowego wyświetlacza: w poprzedniku mieliśmy do czynienia z 1280 x 800 pikseli, tutaj mamy 1920 x 1200 pikseli. To zdecydowanie krok w dobrą stronę. Nie przesądza to jednak, że mamy do czynienia ze sprzętem z wysokiej półki. Idźmy dalej.

Za działanie urządzenia odpowiada czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,6GHz – niestety, nie zostało podane, który konkretnie (w VoiceTab była to jednostka Marvell PXA1088 1,2GHz), a systemem operacyjnym jest tu Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean z nakładką HP Emotion UI. Do naszej dyspozycji jest 2GB RAM i 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia dzięki slotowi kart microSD.

Wśród pozostałych parametrów znajdziemy aparat 13 Mpix (poprzednik miał 5 Mpix), kamerkę 2 Mpix, 3.5 mm jack audio, port microUSB, 3G z możliwością wykonywania rozmów telefonicznych oraz, co oczywiste, WiFi.

Więcej na temat HP Slate 7 VoiceTab Ultra, niestety, nie wiemy – tyczy się to zarówno pełnych danych technicznych, daty premiery, jak również ceny.

Póki co możecie zobaczyć jego przegląd wideo – poniżej:

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona