HP Slate 21:21,5-calowy gigant z Tegrą 4 i Androidem | Tabletowo.pl

HP Slate 21:21,5-calowy gigant z Tegrą 4 i Androidem

Dołącz do dyskusji 0

Co powiecie na 21,5-calowy komputer typu all-in-one z Androiem? Jeśli od dawien dawna marzyliście o takim sprzęcie, zainteresuje Was najnowsze dziecko amerykańskiego koncernu HP: Slate 21. Jak sugeruje nazwa, urządzenie zostało wyposażone w gigantyczny, bo 21,5-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Matryca została wykonana w technologii IPS, co gwarantuje doskonałą jakość wyświetlanego obrazu i szerokie kąty widzenia. Choć HP Slate 21 został zaprezentowany oficjalnie, pełna specyfikacja pozostaje owiana mgłą niepewności. Jedynymi stałymi są czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 4, dwa głośniki DTS Digital Theater System, kamera internetowa HP TrueVision HD Webcam, wsparcie dla standardu bezprzewodowej wymiany plików Wireless Direct oraz system operacyjny Android 4.2.2 Jelly Bean.

Obecność tego ostatniego jest tym, co wyróżnia HP Slate 21. Dotychczas prezentowane urządzenia typu all-in-one pracowały pod kontrolą systemu Windows lub kombinacji Windowsa i Androida. Slate 21 jest pierwszym komputerem, który aspiruje do rangi mobilnego. Choć został wyposażony w pozwalającą na postawienie go na biurku stopkę oraz zestaw akcesoriów (mysz i klawiatura), w gruncie rzeczy jest dużym tabletem. Cena i data wprowadzenia na rynek nie została ujawniona. Jak sądzicie, czy 21,5-calowy tablet z Androidem może zastąpić tradycyjny komputer biurkowy? Osobiście nie jestem przekonany. Nie ulega wątpliwości, że funkcjonalnością Android ustępuje takim systemom jak Windows, OS X i Linux. Ponadto, rozdzielczość Full HD na 21,5″ nie gwarantuje dobrej jakości obrazu (niewiele ponad 100 PPI).

AKTUALIZACJA:

Dowiedzieliśmy się, że na karcie specyfikacji HP Slate 21 znalazły się także trzy porty USB 2.0 oraz czytnik kart SD, a jego oprogramowanie zostało wzbogacone o pakiet biurowy KingSoft Office. Urządzenie pojawi się na rynku we wrześniu w cenie 399 dolarów.

via Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona