HP otwiera swój system: Open WebOS we wrześniu - Tabletowo.pl

HP otwiera swój system: Open WebOS we wrześniu

Nie wiem jak Was, ale mnie zaskoczyła informacja przekazana w grudniu ubiegłego roku przez koncern Hewlett-Packard o tym, że jego system operacyjny stanie się projektem open-source. Zgodnie z zapowiedziami, po kilku tygodniach poznaliśmy plan wydawniczy platformy, która od tej pory będzie się nazywać, jak przystało na otwarty system, Open WebOS.

Z najważniejszych informacji należy przytoczyć fakt, iż beta Open WebOS zostanie wydana w sierpniu, natomiast ostateczna wersja systemu – Open WebOS 1.0 – miesiąc później, we wrześniu. Tymczasem już teraz został udostępniony framework Enyo.

Tabletowo.pl HP otwiera swój system: Open WebOS we wrześniu Nowości

Warto przypomnieć, że WebOS dotychczas znalazł zastosowanie na jednym tablecieHP TouchPad, którego rynkowy żywot został zakończony drastycznymi wyprzedażami (można było go kupić nawet za 99 dolarów). Jesteśmy bardzo ciekawi jaka będzie przyszłość Open WebOS na rynku urządzeń mobilnych – na chwilę obecną trudno cokolwiek powiedzieć w tym temacie.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona