Horyzont Historii i HTC Vive pozwolą przenieść się w czasie. Świetne wykorzystanie VR! | Tabletowo.pl

Horyzont Historii i HTC Vive pozwolą przenieść się w czasie. Świetne wykorzystanie VR!

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli dotychczas mieliście jakiekolwiek wątpliwości czy gogle wirtualnej rzeczywistości można wykorzystać w celach innych niż rozrywkowe, spieszymy poinformować o najnowszym projekcie edukacyjno-historycznym Horyzont Historii.

Pałac Kultury i Nauki zaprezentował dzisiaj, powstałą we współpracy z firmami Immersion i HTC, aplikację Horyzont Historii. Przy użyciu okularów wirtualnej rzeczywistości HTC Vive przenosi nas ona niemal tysiąc lat wstecz, do osady Bródno. Z poziomu XXX piętra, na którym współcześnie mieści się taras widokowy Pałacu Kultury, możemy obserwować jak przez tysiąclecia (naszymi przystankami są XI, XIV, XVI i XX wiek) zmieniały się ziemie obecnej stolicy kraju. Ostatnim elementem wycieczki jest film 360* prezentujący Warszawę współcześnie, dedykowany szczególnie tym użytkownikom aplikacji, którzy pobiorą ją ze sklepu Steam, gdzie również będzie dostępna.

Naszym przewodnikiem, który na bieżąco wyjaśnia nam kontekst historyczny poszczególnych epok, jest WARS, któremu głosu użyczył Piotr Borowiec. Aby samo zwiedzanie było możliwie jak najbardziej interaktywne, podczas wizyty w PKiN możemy zagrać w kilka gier zręcznościowych, jak np. strzelanie z łuku do tarczy.

Dla zwiedzających przygotowano cztery stanowiska, dostępne na tarasie widokowym oraz w holu głównym PKiN. Aplikacja przygotowana została w dwóch językach, polskim i angielskim.

W dniach 12-15.05 korzystanie z Horyzontu Historii będzie bezpłatne. Dodatkowo w Noc Muzeów, z 14 na 15 maja w PKiN będzie dostępny Salon Technologiczny, gdzie będzie można zapoznać się z innymi produktami partnerów przedsięwzięcia, zrobić sobie selfie z Fryderykiem Chopinem, a także wygrawerować na swoim telefonie z serii HTC One grafikę dedykowaną projektowi.

Poniżej wideo promocyjne:

Autorem wpisu jest Arek Sęga, dobrze wszystkim znany @asegPL

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona