Honor Watch S1 to opaska fitness z pulsometrem, a nie smartwatch 15
Honor Watch S1

Honor Watch S1 to opaska fitness z pulsometrem, a nie smartwatch

Honor przygotował i zaprezentował dziś po jednej nowości z każdego segmentu: smartfon (Honor 6X), tablet (Honor Pad 2) oraz wearable. Honor Watch S1 nie jest jednak – jak się spodziewaliśmy – smartwatchem, a opaską fitness.

Honor Watch S1 ma wykonaną z metalu kopertę, w której umieszczono okrągły, czarno-biały wyświetlacz LCD o przekątnej 1,04 cala i rozdzielczości 208×208 pikseli oraz akumulator o pojemności 80 mAh, który według zapewnień producenta ma pozwolić na sześć dni ciągłej pracy na pojedynczym ładowaniu. Całość waży zaledwie 35 gramów. Przyłączane do niej paski można do woli zmieniać (rozmiar: 18 mm).

Łączność ze smartfonem zapewnia Bluetooth 4.2 wraz z programem Huawei Fit. Honor Watch S1 jest kompatybilny z urządzeniami, pracującymi pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.4 i wyższej oraz iOS 8 i wzwyż. Wearable może wyświetlać informacje o przychodzących połączeniach i wiadomościach oraz powiadomieniach z aplikacji.

Jednak najważniejszym elementem Honor Watch S1 jest wbudowany czujnik tętna, który stale może monitorować pracę naszego serca. Również na basenie czy pod prysznicem, ponieważ wearable spełnia normę IP68.

Honor Watch S1 dostępny będzie na rynku w trzech wersjach kolorystycznych: pomarańczowej, niebieskiej i czarnej. Cenę urządzenia ustalono na 699 juanów, czyli równowartość ~420 złotych. W Chinach sprzedaż rozpocznie się 25 października.

Źródło: Phone Radar, HDblog