Honor sprzedał już 1,5 mln sztuk View 20. Teraz udostępni mu istotną aktualizację Honor Gaming+

Honor View 20 jest najdroższym smartfonem w historii marki, jeśli chodzi o urządzenia wprowadzone na polski rynek. Jego sugerowaną cenę ustalono bowiem na 2899 złotych (choć w niektórych sklepach można go już kupić o 100 złotych taniej, oczywiście z oficjalnej dystrybucji). W ujęciu globalnym firma sprzedała ponad 1,5 mln egzemplarzy i właśnie zapowiedziała, że przygotowała dla tego modelu istotną aktualizację o nazwie Honor Gaming+.

Jak podaje Honor, w Chinach Honor View 20 jest najlepiej sprzedającym się i zarabiającym smartfonem w przedziale do 3 tysięcy juanów. Z kolei we Francji po zaledwie tygodniu od rozpoczęcia sprzedaży wskoczył na pierwsze miejsce bestsellerów na Amazonie w przedziale cenowym do 499 euro. W Indiach otrzymał natomiast tytuł „Amazon’s Choice”, a w Malezji jest najlepiej sprzedającym się inteligentnym telefonem w sieci sklepów Senheng (jednego z wiodących niezależnych detalistów na tamtejszym rynku).

Honor View 20 to aktualnie flagowiec marki i producent bardzo o niego dba. Podczas konferencji na targach MWC 2019 poinformował, że przygotował dla niego aktualizację o nazwie Honor Gaming+, która dość znacznie zwiększy jego możliwości obliczeniowe, co będzie dostrzegalne przede wszystkim w grach.

Z badań przeprowadzonych w laboratoriach Honora wynika, że wspomniana aktualizacja podnosi wydajność energetyczną SoC o 20,34%. Co więcej, zawiera w sobie także najnowszy sterownik układu graficznego Mali-G76, który optymalizuje transkodowanie obrazu i usprawnia zarządzanie procesami równoległymi, a do tego ogranicza również duplikowanie komend i stopień przerysowań GPU oraz przyspiesza przepływ danych między CPU, GPU i RAM.

Po zainstalowaniu aktualizacji Honor Gaming+ procesor graficzny będzie obsługiwał innowacyjną, bazującą na Sztucznej Inteligencji technologię szeregowania modulacji częstotliwości. Analizuje ona w czasie rzeczywistym częstotliwość i jakość odtwarzanego obrazu oraz dotknięcia wyświetlacza, dzięki czemu przewiduje obciążenie procesora i zapobiega spadkom wydajności urządzenia. Z praktycznych testów wynika, że dokładność analizy predyktywnej podczas grania jest o 30% wyższa od dokładności tradycyjnych technologii.

Inny proces ma z kolei czuwać nad optymalizacją współpracy procesora i układu graficznego, co wpłynie korzystnie na jakość obrazu i energooszczędność urządzenia. Po zainstalowaniu aktualizacji Honor Gaming+ gry będą wyświetlane w wyższej rozdzielczości i szerszej palecie barw, a obraz zyska większy kontrast i jaskrawość.

Honor informuje, że popularne tytuły, takie jak QQ Speed czy Arena of Valor zostały już zoptymalizowane pod kątem wysokiej rozdzielczości. Wkrótce właściciele Honora View 20 będą też mogli zagrać w Fortnite Vulkan.

Źródło: informacja prasowa