Honor Play (fot. Honor)

Honor Play, Honor 7S, Honor 7A i Honor 7C wkrótce trafią do Polski

Europa to bardzo ważny rynek dla Honora. Co więcej, Michael Jing, Country Manager Honor Poland, zadeklarował, że jego celem jest uczynienie z Honor ulubionej przez młodych Polaków marki smartfonów. W osiągnięciu tak ambitnych założeń pomoże wprowadzenie do naszego kraju nowych modeli. Honor Play, Honor 7S, Honor 7A i Honor 7C wkrótce zadebiutują na półkach sklepowych w Polsce.

Honor Play trafi do Polski z początkiem jesieni tego roku. Pozostałe trzy, tj. Honor 7S, Honor 7A i Honor 7C, pojawią się natomiast w naszym kraju w ciągu najbliższych kilku-kilkunastu tygodni (jeszcze latem 2018 roku). Więcej na temat specyfikacji każdego z ww. modeli przeczytacie w podlinkowanych artykułach.

Reklama

Warto jednak przypomnieć, że Honor Play jest pierwszym smartfonem z technologią GPU Turbo. Ma ona za zadanie zwiększyć wydajność przetwarzania grafiki przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru energii przez SoC. W pierwszym przypadku w testach laboratoryjnych udało się uzyskać wzrost aż o 60%, natomiast w drugim oszczędność rzędu 30%. Pozwoli to użytkownikom nie tylko cieszyć się z płynniejszej i jeszcze bardziej wciągającej rozgrywki w zaawansowane tytuły, ale również korzystanie z rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości bez obaw, że coś będzie lagowało (przycinało się).

Co więcej, Honor zadeklarował, że technologia GPU Turbo nie jest zarezerwowana tylko dla Honora Play i nowych smartfonów. Trafi ona również do już wydanych modeli, w tym m.in. Honor 10, Honor View 10, Honor 9 Lite i Honor 7X. Stosownej aktualizacji, odblokowującej dodatkowy potencjał, drzemiący w wypuszczonych na rynek urządzeniach, mogą się spodziewać także właściciele sprzętów z logo Huawei na obudowie.

GPU Turbo to zintegrowana systemowo technologia oprogramowania sprzętowego przyspieszająca przetwarzanie grafiki. Proces został przeniesiony do głębszych warstw systemowych, z korzyścią dla komfortu użytkowania urządzeń mobilnych marek Huawei i Honor. Bazując na doświadczeniach i coraz rozleglejszej wiedzy, inżynierom obu marek udało się poprawić wydajność przetwarzania grafiki o 60% przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości energii zażywanej przez jednostkę SoC (System on Chip) o 30%. Tym samym przekroczona została kolejna granica między wydajnością smartfonów a zużyciem energii. Połączenie GPU Turbo z jeszcze szybszym niż dotychczas renderowaniem obrazów sprawia, że urządzenia Honor będą zapewniać wyjątkową jakość grafiki nawet w grach, które nie obsługują HDR.

Źródło: informacja prasowa