Honor 9 dostaje aktualizację do Androida Pie i EMUI 9.0

Smartfon, który swoje już przeżył, bo jest obecny na polskim rynku już prawie dwa lata, dostaje aktualizację do Androida 9.0 Pie. To pewnie ostatnia tak duża zmiana dla Honora 9, tak bardzo wyczekiwana przez jego właścicieli.

Niektórzy chyba stracili nadzieję, że dostaną aktualizację do wyższej wersji systemu Android. Honor 9 działał na Oreo już od ponad roku. Tym bardziej pozytywną wiadomością jest to, że informacja o solidnej paczce usprawnień trafiła już do pierwszych osób, którzy na co dzień używają tego modelu smartfona.

Reklama

Aktualizacja waży swoje – ponad 3,3 GB. Nic dziwnego, bo poza nowym systemem operacyjnym, Honor udostępnia przy okazji nowszą wersję swojej nakładki EMUI 9.0.1.

Jak doniósł nam nasz Czytelnik, na zakończenie instalacji potrzeba kilkunastu minut, włącznie z konfiguracją po restarcie i zalogowaniem się na swoje konta. Z tego, co zauważył Robert, jedynymi ustawieniami, które stracił, był układ skrótów w belce opuszczanej gestem pociągnięcia palcem z góry.

Wizualnie system zyskał na przejrzystości, zmieniły się ikony na pasku ustawień i jego tło, pojawiło się przeorganizowane menu ustawień telefonu oraz funkcje Higieny cyfrowej. Płynność działania urządzenia wzrosła. Całą zmianę uznaje się jak najbardziej na plus.

Jeśli używacie Honora 9 pochodzącego z wolnej dystrybucji, powinniście wkrótce również dostać powiadomienie o paczce aktualizacyjnej, dostępnej do pobrania.

dzięki Robert za info i zrzuty ekranu!