Honor 8 – podobnie, jak Honor V8 – może pojawić się na rynku przynajmniej w dwóch wersjach | Tabletowo.pl

Honor 8 – podobnie, jak Honor V8 – może pojawić się na rynku przynajmniej w dwóch wersjach

Dołącz do dyskusji 0

Honor 7 jest szalenie popularnym smartfonem i mimo upływu czasu wciąż pozostaje jednym z najlepszych wyborów, gdy ktoś chce wymienić smartfon i może wydać na ten cel około 1500 złotych. Czas jednak mija i nieuchronnie zbliża się moment debiutu jego następcy, czyli Honora 8. Przyszła więc pora na pierwszy przeciek na jego temat i to od razu dość szczegółowy.

Następca Honora 7 ukrywa się pod dwoma nazwami kodowymi: FRD-TL10 oraz FRD-AL00. Na razie nie wiadomo, czym się one różnią między sobą, ale serwis źródłowy sugeruje, że może chodzić o zakres i liczbę obsługiwanych sieci. Ja jednak podejrzewam, że różnic może być mimo wszystko więcej i mogą one obejmować więcej niż tylko jeden element. Tak, jak ma to miejsce w przypadku Honora V8, gdzie poszczególne warianty mają mniej lub więcej RAM oraz pamięci wewnętrznej, inną rozdzielczość wyświetlacza oraz moduł NFC (lub nie).

Honor 8

Pewnej analogii dopatrzeć możemy się też właśnie w nazwach kodowych. W przypadku Honora 8 są to – jak wspomniałem – FRD-TL10 oraz FRD-AL00, natomiast Honor V8 oznaczony jest jako KNT-TL10 i KNT-AL20. Stąd moje przypuszczenie, że następca Honora 7 może pojawić się w przynajmniej dwóch wersjach.

Póki co jednak serwis źródłowy wspomina tylko o jednej. Według jego informacji, Honor 8 miałby zostać wyposażony w 5,2-calowy wyświetlacz, ośmiordzeniowy procesor Kirin 950 lub Kirin 955, 4 GB RAM, podwójny aparat 2×12 Mpix (ale – podobnie, jak w Honorze V8 – niebrandowany przez Leica), port podczerwieni, USB Typu C, akumulator o pojemności 3000 mAh z funkcją bezprzewodowego ładowania oraz oczywiście system operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow z EMUI 4.1.

Zwraca się również dużą uwagę na sam wygląd Honora 8. Według doniesień, przód oraz tył ma zostać pokryty szkłem 2.5D, a przedzielająca obie tafle ramka będzie oczywiście metalowa. To spora zmiana względem Honora 7, którego obudowa wykonana jest w całości z aluminium, a szkło na panelu przednim jest płaskie.

Honor 8 ma zadebiutować w sierpniu – potwierdził to oficjalnie polski oddział producenta.

Źródło: GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona