Honor 8 dostępny na polskim rynku jeszcze przed oficjalną premierą

Cały czas czekamy na oficjalną, polską premierę Honora 8. Smartfon można jednak już zamawiać w przedsprzedaży u jednego z naszych operatorów komórkowych.

Honor 8 trafił do oferty Plusa, gdzie można go kupić już od 3 złotych. Oczywiście cena na start zależna jest od wysokości wybranego abonamentu. To na razie jedyna możliwość nabycia tego modelu, ponieważ jak już wspomniałem, wciąż czekamy na jego oficjalną, polską premierę. A ta ma mieć miejsce 1 września. Wiemy już też, ile trzeba będzie zapłacić za ten smartfon na wolnym rynku – 1999 złotych.

Honora 8 spokojnie można nazwać flagowcem sub-marki Huawei. Jego sercem jest ośmiordzeniowy procesor Kirin 950 z układem graficznym Mali-T880 MP4. Duetowi towarzyszy 3GB lub 4GB RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono natomiast 32GB lub 64GB pamięci wewnętrznej, którą w razie potrzeby można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128GB. W tym miejscu należy zaznaczyć, że do Polski trafiła konfiguracja 4GB/32GB, a więc nie najsłabsza, ale i nie najmocniejsza. Istnieje jednak możliwość, że ta ostatnia również się u nas pojawi.

Dużą zaletą Honora 8 jest podwójny aparat główny. Składa się on z dwóch obiektywów (po 12 Mpix każdy), z czego jeden rejestruje obraz w kolorze, zaś drugi w trybie monochromatycznym (czyli wyłącznie w czerni i bieli). Technologia ISP łączy oba w jedną całość, co pozwala uzyskać jeszcze lepszą szczegółowość i odwzorowanie detali. Po zrobieniu zdjęcia można też rozmywać tło z wartości F0.95 do F16. Nie zabrakło również trybu manualnego oraz funkcji malowania światłem.

Honor 8 może się także pochwalić 5,2-calowym wyświetlaczem z technologią antyrefleksyjną, poprawiającą widoczność w zmieniających się warunkach oświetleniowych oraz trybem Eye-Care, redukującym emisję niebieskiego światła, akumulatorem o pojemności 3000 mAh z funkcją szybkiego ładowania (50% w 30 minut) i zintegrowanym z czytnikiem linii papilarnych przyciskiem Smart Key.

Wszystkie informacje (wraz ze zdjęciami) na temat Honora 8 znajdziecie w tym wpisie. Z kolei tutaj macie porównanie Honora 8 z Honorem 7.

Źródło: informacja prasowa