Honor Polska potwierdza: Honor 7X jeszcze w kwietniu dostanie aktualizację do EMUI 8.0 20

Honor Polska potwierdza: Honor 7X jeszcze w kwietniu dostanie aktualizację do EMUI 8.0

Już w lutym polski oddział Honora oficjalnie potwierdził, że Honor 7X otrzyma aktualizację do EMUI 8.0 w drugim kwartale 2018 roku, czyli w przedziale czasowym od kwietnia do czerwca. Dziś producent zapowiedział, że nowa wersja oprogramowania zostanie udostępniona właścicielom tego modelu jeszcze w kwietniu.

Najważniejszymi cechami EMUI 8.0 są szybki dostęp do menu aplikacji po dłuższym przytrzymaniu palca na jej ikonie, nowy przycisk wiszący z dodanym skrótem do ekranu głównego, zaktualizowane menu Ustawień i Menedżera telefonu (te pierwsze mają być bardziej przejrzyste, natomiast ten drugi automatycznie aktualizuje system, bazując na schematach użytkowania smartfona) oraz możliwość przywrócenia ostatnio usuniętych zdjęć i filmów (ponieważ są one najpierw przenoszone do kosza, a dopiero po 30 dniach bez żadnej akcji usuwane bezpowrotnie z pamięci urządzenia).

Oprócz tego, EMUI 8.0 zapewnia płynną integrację z LinkedIn, dzięki czemu kontakty i e-maile zapisane w pamięci smartfona automatycznie zsynchronizują się z kontaktami z LinkedIn. Nowością jest też możliwość połączenia z dwoma urządzeniami poprzez Bluetooth w tym samym czasie, co na przykład pozwoli odtwarzać muzykę na dwóch głośnikach bezprzewodowych jednocześnie.

Aktualizacja do EMUI 8.0 zostanie rozesłana właścicielom Honora 7X pod koniec kwietnia bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Posiadacze tego smartfona muszą więc poczekać na stosowne powiadomienie systemowe – gdy urządzenie wykryje nową wersję oprogramowania, od razu o tym poinformuje odpowiednim komunikatem.

Na koniec muszę jeszcze dodać, że polski oddział Honora nigdzie nie napisał, że Honor 7X otrzyma aktualizację do Androida 8.0 Oreo, więc na razie wszystko wskazuje na to, że smartfon dostanie jedynie nową wersję interfejsu EMUI 8.0. Dla pewności zapytałem jednak producenta o tę kwestię – jeśli uzyskam odpowiedź, na pewno ją tutaj zamieszczę.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/01/10/test-recenzja-honor-7x/

https://www.tabletowo.pl/2018/03/15/porownanie-honor-7x-vs-huawei-mate-10-lite/

Źródło: informacja prasowa