Huawei potwierdza: Honor 6X dostanie aktualizację do Androida 7.0 Nougat już w marcu (aktualizacja) 16
Honor 6X

Huawei potwierdza: Honor 6X dostanie aktualizację do Androida 7.0 Nougat już w marcu (aktualizacja)

Huawei zaktualizował do Androida 7.0 Nougat już wszystkie flagowce (tj. Huawei P9, Mate 8, Honor 8; Huawei P8 i Honor 7 go nie dostaną), więc może spokojnie zająć się swoimi średniakami. Na pierwszy ogień pójdzie Honor 6X.

Smartfon zadebiutował w październiku 2016 roku, ale dopiero na początku stycznia trafił do sprzedaży w Europie. I choć do samej Polski jeszcze nie dotarł, to najwyraźniej Huawei nie zamierza czekać, aż urządzenie pojawi się w sprzedaży na wszystkich rynkach, żeby udostępnić dla niego aktualizację do Androida 7.0 Nougat. Aktualnie Honor 6X pracuje bowiem pod kontrolą Androida 6.0.1 Marshmallow z nakładką EMUI 4.1.

Istnieje jednak możliwość, że nowa wersja systemu w samej Europie pojawi się nieco później, ponieważ deklaracja Huawei odnośnie udostępnienia Androida 7.0 Nougat dla Honora 6X już w marcu najpewniej dotyczyła egzemplarzy z dystrybucji amerykańskiej (producent zwracał się bowiem bezpośrednio do serwisu źródłowego). Możemy mieć więc tylko nadzieję, że aktualizacja pojawi się na Starym Kontynencie niedługo potem.

Jeżeli zaś chodzi o sam smartfon, to z jego pełną specyfikacją możecie się zapoznać tutaj. Cena tego modelu (w wersji z 3GB RAM i 32GB pamięci wewnętrznej) została ustalona w Europie na 250 euro, czyli równowartość około 1100 złotych. W sprzedaży ma się jednak pojawić również wariant z 4GB RAM i 64GB przestrzenią na pliki użytkownika. Za niego z kolei trzeba będzie zapłacić 300 euro (~1300 złotych).

Aktualizacja: - 2017.02.06Serwis źródłowy otrzymał informację od Honora, że Android 7.0 Nougat z EMUI 5.0 udostępniony zostanie w marcu dla testowanego przez redakcję Android Police egzemplarza. „Zwykli” użytkownicy mogą otrzymać aktualizację nieco później (ale na pewno w pierwszej połowie 2017 roku).

Źródło: Android Police