Honor 6 dostanie Androida 5.0 Lollipop w przyszłym roku

Wiele osób nie decyduje się na chińskie smartfony czy tablety, ponieważ obawia, że wraz z zakupem zakończy się jakiekolwiek wsparcie od producenta, a aktualizację będzie można znaleźć tylko w kanałach nieoficjalnych. Oczywiście w przypadku małych producentów często to nadal tak wygląda, ale Huawei nie należy do nowicjuszy i zamierza poważniej podchodzić do rynku. Dlatego Honor 6 dostanie Androida 5.0 Lollipop.

Z informacji prasowej dowiedzieliśmy się, że Honor 6 otrzyma Androida 5.0 Lollipop już w pierwszym kwartale przyszłego roku, co jest dość dobrym wynikiem. Ma ona zapewnić płynniejszą pracę i „pozwoli w większym stopniu cieszyć się z jego zaawansowanych funkcji”. Poza tym w styczniu zobaczymy również nową wersję nakładki systemowej EMUI 3.0, która również ma poprawić działanie urządzenia.

Warto również dodać, że Huawei postanowił popracować nad wizerunkiem i razem z polskimi użytkownikami chce pobić rekord Guinessa w najdłuższej wirtualnej kolejce oraz daje możliwość wygrania tego phabletu. Wszystkie informacje znajdziecie na For The Brave.

Moim zdaniem są to dwie bardzo dobre informacje. Obietnica aktualizacji może zachęcić wiele osób do zakupu Honora 6, który kosztuje 1399 złotych. A zainwestowanie w marketing pozwala nam mieć nadzieję, że Polska jest istotnym rynkiem i z czasem będziemy dostawać coraz więcej ciekawych chińskich urządzeń. Jeśli zastanawiacie się nad tym urządzeniem to zobaczcie naszą recenzję tego urządzenia: Honor 6.