Honor 5X otrzymuje aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow. Wkrótce powinna trafić też do Polski 16

Honor 5X otrzymuje aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow. Wkrótce powinna trafić też do Polski

Honor 5X do tej pory sprzedał się już w ponad 8 milionach egzemplarzy. Choć dla producenta jest to powód do dumy, to równocześnie jest to ogromna odpowiedzialność i kredyt zaufania. Huawei jest tego świadomy, dlatego przygotował i udostępnił aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow dla tego modelu.

Jedynym mankamentem jest fakt, że na razie mogą ją pobrać i zainstalować tylko użytkownicy, posiadający smartfon o nazwie kodowej KIW-L22. Jeśli kupiliście Honora 5X w polskiej, oficjalnej dystrybucji, to w waszym przypadku jest to z pewnością KIW-L21. Oznacza to, że musicie uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości i poczekać na swoją kolej.

Nowa wersja systemu w każdym razie udostępniana jest przez OTA (Over-The-Air) i domyślnie pobiera się ją przez HiCare. Oczywiście wcześniej musi pojawić się stosowny komunikat – jeśli go nie ma, można próbować również wyszukiwać ręcznie. Razem z Androidem 6.0 Marshmallow pojawia się nowa (aczkolwiek nie najnowsza, ale to standard w przypadku aktualizowanych smartfonów) wersja nakładki EMUI – 4.0.

Co ciekawe, najświeższą wersję oprogramowania jako pierwsi mieli otrzymać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Najważniejsze jednak, że proces już ruszył i możemy liczyć, że użytkownicy w Polsce również wkrótce dostaną update.

Źródło: Honor