Honor 5C może zadebiutować już 13 kwietnia 19

Honor 5C może zadebiutować już 13 kwietnia

Honor 4C pod względem specyfikacji technicznej jest bardzo podobny do Huawei P8 Lite. 6 kwietnia spodziewaliśmy się zobaczyć następcę tego ostatniego, ale Chińczycy zaprezentowali jedynie P9 i P9 Plus. Szybciej więc możemy ujrzeć sukcesora pierwszego z wyżej wymienionych.

Producent opublikował teaser, na którym widnieje data 13.04. Na grafice znalazł się również ślimak z przywiązanym do muszli smartfonem. Prawdopodobnie więc tego dnia zadebiutuje nowy model i może nim być właśnie Honor 5C. Na jego wyposażeniu, podobnie, jak ma to mieć miejsce w przypadku Huawei P9 Lite, ma znaleźć się nowy, średniopółkowy procesor HiSilicon Kirin 650. Jego budowa nie jest wciąż znana, choć na pewno składać się będzie z ośmiu rdzeni. Ma też obsługiwać LTE Cat. 6.

Honor 5C

Z drugiej strony, niektórzy informatorzy donoszą, że Honor 5C zadebiutuje nie 13, a dopiero 28 kwietnia. Pojawiły się również zdjęcia (widoczne na samej górze), rzekomo przedstawiające ten smartfon. Jednak jego design dość znacznie różni się od koncepcji wypracowanej przez Huawei i charakteryzującej ostatnie Honory. Wydaje się więc mało prawdopodobne, że nowy model w portfolio będzie tak wyglądał. Natomiast w kwestii użytych materiałów, powinniśmy spodziewać się – podobnie, jak w przypadku Huawei P9 Lite – tworzywa sztucznego i (ewentualnie) metalowej ramki.

Istnieje też szansa, że jeśli Honor 5C nie zadebiutuje 13 kwietnia, to może właśnie tego dnia producent zaprezentuje nowy procesor, czyli HiSilicon Kirin 650. Jednak przy takim scenariuszu event powinien być sygnowany logo Huawei, a nie Honor. Musimy więc poczekać (a nie zostało już – na szczęście – wiele czasu).

Źródło: GizChina, GizmoChina