Homestyler Interior Design – urządź sobie mieszkanie | Tabletowo.pl

Homestyler Interior Design – urządź sobie mieszkanie

Dołącz do dyskusji 0

Firmy Autodesk nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jej flagowy program AutoCAD jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do projektowania. Rosnąca popularność Androida sprawiła, że Autodesk stworzył również kilka aplikacji na ten system. Jedną z nich jest Homestyler Interior Design.

Przyznam się szczerze, że nigdy nie korzystałem z aplikacji do urządzania wnętrz. Na aplikację Autodesk trafiłem przypadkiem, przeglądając inne programy dostępne na Androida. Z ciekawości zajrzałem i po chwili użytkowania stwierdziłem, że warto przyjrzeć się jej bliżej.

Obsługa programu jest banalnie prosta i widać, że został on zaprojektowany dla ludzi, którzy niekoniecznie są obyci z nowymi technologiami. Praktycznie na każdym kroku czeka nas samouczek, który pokazuje jak obsługiwać daną część aplikacji. Funkcji nie ma zbyt wiele, jednak są one tak skonstruowane, że przy odrobinie chęci i własnej wyobraźni można stworzyć całkiem ciekawy projekt.

W aplikacji dostępna jest baza pomieszczeń, które można użyć. Są tu barokowe salony, industrialne lofty, apartamenty, czy też domek na rajskiej plaży. Oczywiście nie zabrakło również prostych mieszkań, czy małych domków jednorodzinnych. Gama pomieszczeń jest naprawdę duża i każdy znajdzie coś dla siebie. Czy to będzie wymarzone miejsce zamieszkania, czy układ najbardziej zbliżony do tego, który posiadamy w domu. Gdyby jednak to było za mało, istnieje także opcja wykorzystania własnego zdjęcia.

Korzystając z gotowych szablonów mamy jednak ułatwione zadanie. Są one stworzone tak, żeby obsługa była łatwa, prosta i przyjemna. Szczególnie jeśli chodzi o malowanie ścian. Wystarczy wybrać żądany odcień i dotknąć ściany, żeby ta zmieniła kolor. W przypadku własnego zdjęcia nie ma opcji wypełniania całej ściany naraz i trzeba się trochę napracować, żeby zamalować ją ręcznie. Jednak i ta funkcja działa bardzo inteligentnie i rozpoznaje np. cień rzucony przez lampę i nie zamalowuje go bezmyślnie, tylko zostawia go tam, gdzie być powinien.

Skoro już o farbach mowa, to tutaj może czekać nas zawód. Do dyspozycji oddano zaledwie dwóch producentów – Sherwin Williams, oraz Mythic. Żadnej z nich nie widziałem na polskim rynku, jednak Sherwin Williams ma swój oddział w Polsce. Dwaj mało znani producenci to minus dla tych, którzy chcieliby wybrać sobie dany kolor z programu i pójść do sklepu, żeby go kupić. Jeśli jednak ma to być tylko opcja poglądowa (czy pokój będzie lepiej wyglądać w żółci, czy zieleni), to dostępni producenci w zupełności wystarczą. Odcieni jest mnóstwo i naprawdę jest w czym wybierać. Oprócz farb dostępne są również tapety producentów Koroseal i Sherwin Williams. Wybór jest zdecydowanie mniejszy, niż w przypadku farb, jednak da się tam znaleźć coś interesującego. Wszystko zależy od gustu.

Po pomalowaniu ścian można zabrać się do urządzania wnętrza. Opcji jest naprawdę sporo i musiałbym spędzić trochę czasu, żeby wymienić wszystkich producentów mebli, oraz wyposażenia. Trudno mi się wypowiadać na temat dostępności tych produktów w Polsce, gdyż większość producentów jest mi nieznana, ale pojawiło się kilka znanych firm, które gdzieś już rzuciły mi się w oczy. Niestety lampy pokryte kryształami Swarovskiego, czy keyboardy Yamahy nie należą do tanich i podejrzewam, że z większością rzeczy jest podobnie.

Produkty podzielone są na kategorie, które znacznie ułatwiają znalezienie interesujących nas mebli, bądź też innych elementów wyposażenia. Urządzić można nie tylko pokój, ale także jadalnię, kuchnię, łazienkę, sypialnię, biuro, pokój dziecięcy, czy też pralnię. Nie zabrakło również elektroniki, czy mniejszych elementów dekoracyjnych w postaci kwiatów, czy obrazów na ścianę.

W kilka chwil można stworzyć sobie przytulne gniazdko, bądź też totalne bezguście, które skutecznie będzie odstraszać potencjalnych lokatorów.

Trójwymiarowe modele produktów są zrobione z dużą dbałością o szczegóły i wyglądają bardzo naturalnie. Nie uświadczymy tutaj pikselozy rodem z Mario Bros., czy tekstur malowanych kredkami przez pięciolatka.

Oprócz własnych projektów można również przeglądać te stworzone przez innych użytkowników. Wybór również jest spory i bardzo łatwo znaleźć inspirację do własnych projektów. Bądź też po prostu podziwiać pomysłowość innych ludzi.

Aplikacja jest zoptymalizowana pod tablety i to widać. Korzysta się z niej naprawdę wygodnie. Minusem jest fakt, że do działania wymaga ona aktywnego połączenia internetowego, jednak w przypadku tabletów nie powinno to być problemem. Szczególnie, że raczej będzie się z niej korzystać w domowym zaciszu, a nie w tramwaju. Program można bezpłatnie pobierać ze sklepu Google Play.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona