Ktoś w Apple właśnie pożegnał się z premią: oprogramowanie HomePod zdradza informacje na temat iPhone’a 8 | Tabletowo.pl

Ktoś w Apple właśnie pożegnał się z premią: oprogramowanie HomePod zdradza informacje na temat iPhone’a 8

Dołącz do dyskusji 0

W ubiegłym tygodniu Apple wydało pierwszą wersję oprogramowania dla HomePod. Umożliwiło to ciekawskim deweloperom grzebanie w kodzie programu i poznanie informacji na temat inteligentnego głośnika, ale i nadchodzącego iPhone’a 8

Jeden z deweloperów, Steve Troughton-Smith, odkrył kod w programie HomePod, który sugeruje, że iPhone 8 będzie obsługiwał odblokowywanie telefonu za pomocą rozpoznawania twarzy.

Chodzi dokładnie o specjalną kamerę w podczerwieni, która ma być znacznie bardziej dokładna od rozwiązań tego typu stosowanych obecnie w smartfonach konkurencji. BiometricKit będzie w stanie wykryć nawet częściowo zamgloną twarz, ustawioną pod różnymi kątami. Funkcja ukryta jest na razie pod nazwą kodową Pearl ID.

Odblokowywanie iPhone’a 8 za pomocą twarzy jest już dość starą plotką, a niektóre z nich sugerują, że może ono zastąpić całkowicie czytnik linii papilarnych Touch ID. Choć wielu wyraża obawy, czy oprogramowanie skanera twarzy nie będzie płatać figli, to Apple wydaje się poważnie podchodzić do tematu i Pearl ID ma być odporne na próby odblokowania telefonu przy pomocy zwykłego obrazu twarzy postawionego przed kamerą, czy nawet jego modelu w 3D.

Kod HomePod potwierdza też przecieki dotyczące wyglądu nowego iPhone’a. Jednym z obrazków, który udało się „wygrzebać” Guilherme Rambo, jest symbol smartfonu z charakterystycznym wycięciem ekranu na czujniki i kamery u góry przedniego panelu. Jak widać, tym razem samo Apple niechcący potwierdziło plotki na temat jego wzornictwa. I to nie raz – poniżej macie zdjęcie skróconej instrukcji obsługi iPhone’a 8, z tym samym motywem kształtu ekranu.

Czekamy na jesień – iPhone 8 zapowiada się naprawdę ciekawie.

źródło: 9to5mac, PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona